Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V druhom útoku Košičanov nastanú zmeny

Sportnet|Publikované 9. okt 2003 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa po sérii troch domácich stretnutí, v ktorých zakaždým vyhrali, dnes predstavia vonku na ľade Martina. Východniari po

niekoľkých nevydarených vystúpeniach padli až na deviatu priečku, ale otriasli sa a troma výhrali sa vyšvihli na štvrtú pozíciu. Posledné vydarené zápasy mužstvu určite pomohli, čo sa prejavuje aj na nálade v kabíne pred cestou do Martina.

"Tri víťazstvá určite našej hre pomôžu, aj nervozita už opadla. Pevne verím, že na tieto výkony nadviažeme i v Martine," tvrdí tréner HC Milan Jančuška. Toho môže tešiť strelecké prebudenie ďalších hráčov, góly už nedávajú len Kroták alebo Kmiť, ale aj mladíci Šimurda, Holečko, či Kováč. "Iste, okrem prvého útoku zabral aj tretí. V posledných zápasoch ukázal dobrú hru, aj strelecky sa presadil, takže sme s nimi spokojní. Vzhľadom na to, že druhej formácii sa nedarí, však určité korektúry v zostave nastanú. Hrať budeme na tri útoky."

Napriek maximálnemu zisku z troch stretnutí si Košičania uvedomujú, že zo súperovych štadiónov sa body vozia ťažšie. "V prvom rade treba povedať, že Martin je schopný v domácom prostredí potrápiť každého súpera. Je tam aj užšie klziska, ale myslím si, že to by nám malo vyhovovať. Keď podáme takticky disciplinovaný výkon, o výsledok sa neobávam a verím, že tam zvíťazíme. V kvalite kádrov je totiž rozdiel, máme lepšie mužstvo ako domáci, už aj hernú pohodu na hokejkách, tak dúfam, že to všetko pretavíme do víťazstva." Po určitej kríze sa východniari rozbehli, čo sa premietlo aj do tabuľky, takže v nej chcú napredovať aj naďalej. "Presne tak. Strelecky sme sa chytili, takže som presvedčený, že si v dnešnom stretnutí znovu pomôžeme bodovo a čo sa týka skóre. Dôležitý je plný zisk a hráči preň určite urobia všetko," dodal M. Jančuška.

Program dnešného 12. kola ST extraligy: Nitra - Trenčín, Poprad - Liptovský Mikuláš, Zvolen - Skalica, Martin - Košice (všetko o 17. hod.). Stretnutie Žilina - Slovan sa hrá pred TV kamerami zajtra. Program dnešného 10. kola prvej ligy: Banská Bystrica - Detva, Trebišov - Prešov, Piešťany - Topoľčany, Považská Bystrica - Spišská Nová Ves, Senica - Prievdza (všetko o 17. hod.). Dubnica má voľno.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.