Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V druholigovom finiši hneď dva šlágre prvého s tretím a druhého so štvrtým

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Ličartovce Zaujímavo sa vyvinulo postavenie mužstiev na špici druholigovej tabuľky pred posledným jesenným kolo. Prvá Banská Bystrica hostí tretiu

Rimavskú Sobotu, ktorá môže ohroziť postavenie vojakov na špici. O bod za Duklou sú druhé Ličartovce. Tie sa zase predstavia na štadióne štvrtých Topoľčian. Práve toto kvarteto má v rukách definitívnu podobu tabuľky prvej časti druhej futbalovej ligy na najvyšších priečkach.

"Zvláštny náboj má posledné kolo nielen z hľadiska žrebu, pre nám navyše v tom, že vlastne prvý raz necestujeme na ihrisko súpera v pozícii favorita," s takýmto konštatovaním vyrukoval pred odchodom pod Tribeč manažér Steel Transu Ličartovce Jaroslav Galko. "O našom dnešnom súperovi idú v ostatnom čase len tie najlepšie chýry. Pravdou je, že osobne som ich v jeseni hrať nevidel, ale ak ma zobudíte trebárs o polnoci, zostavu Topoľčian vám minimálne z deväťdesiatich percent vysypem z rukáva. Jeho kostru tvoria vlastne futbalisti, s ktorými sme sa pravidelne stretávali, keď vystupovali ešte pod "domácim" názvom NCHZ Nováky." Nuž s týmto súperom ste na druholigových trávnikoch v minulosti zvádzali vyrovnané súboje. Dokonca, neraz ste brali body i na hornej Nitre. "Áno, a včera som aj zalistoval v bilancii našich vzájomných duelov. V prvých dvoch ročníkoch sme v Novákoch vyhrali. Potom dvakrát prehrali a posledný raz sme tam uhrali remízu. Klub síce presídlil do Topoľčian, ale s výnimkou Papranca, základ tohto mužstva tvoria niekdajší Nováčania. Viem preto, o čom hovorím, keď ich pasujem do roly favorita." Steel Trans teda na záver sa bude musieť prispôsobiť novej situácii... "Možno je to aj dobre. V predošlých súbojoch sme mali vždy herne navrch, hoci výsledkovo nám to štyrikrát nevyšlo. Nová situácia pre nás bude hlavne v tom, že Topoľčany nám donútia viac sa venovať defenzíve. Takže na strane druhej si môžeme zase vyskúšať niečo nové v prechode do útoku. Faktom je, že doposiaľ nás nik nedostal pod tlak. Či doma, či vonku sme hrali "do plných". Som presvedčený, že dnes budeme v inej pozícii." Jednoduché to ale nebudete mať ani v brejkových situáciách, na ktoré zrejme spoliehate. Topoľčany za celú jeseň dostali len päť gólov, čo svedčí o pevnosti ich obrany. "Isteže, skúsení borci hrajú pohromade tuším už šiesty rok. Za obranou chytá známy gólman Figura. Možno si to ani neuvedomujete, ale je to spoluhráč môj i trénera Vukušiča, ešte z druholigového pôsobenia v tíme VSŽ Košice. Nuž i takúto perličku má z nášho pohľadu tento duel." V poslednom týždni prešiel Steel Trans na jednofázové tréningy. Čo tým tréner J. Vukušič sledoval? "Hlavne s ohľadom na zhoršujúce sa terény našich tréningových plôch sa takto rozhodol. Obsah prípravy sa tým ale príliš nezmenil. Akurát sme museli hráčov trošku "prebúdzať". Akoby na nich doľahla nejaká depresia z pochmúrneho počasia, zo zablatených ihrísk... Dúfam však, že dnes vybehnú na posledný zápas prvej časti súťaže už správne "nažhavení" a zabojujú o dobrý výsledok. Minulú jeseň sme končili zápasom v Nitre. Vtedy sme prenocovali v Topoľčiankach ako i teraz. Vtedy boli v pozícii favorita Nitrania. A hrali dobre. Mali prevahu, no nám vyšla kontra a zápas pod Zoborom sme vyhrali. Nenamietal by som vôbec, keby sa história zopakovala..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.