Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V dramatickej štafete víťazstvo Nórov, Slováci šestnásti

SITA|Publikované 17. dec 2006 o 14:48

HOCHFILZEN 17. decembra (SITA) - Víťazom dramatických pretekov mužských štafiet na 4x7,5 km, ktorými sa v rakúskom Hochfilzene skončilo 3. kolo Svetového pohára biatlonistov pôvodne naplánované do slovenského ...

HOCHFILZEN 17. decembra (SITA) - Víťazom dramatických pretekov mužských štafiet na 4x7,5 km, ktorými sa v rakúskom Hochfilzene skončilo 3. kolo Svetového pohára biatlonistov pôvodne naplánované do slovenského Osrblia, sa stalo družstvo Nórska v zostave Emil Hegle Svendsen, Frode Andresen, Lars Berger, Halvard Hanevold. Na druhom mieste skončili víťazi prvej štafety v sezóne Rusi, ktorí zaostali za nimi o 5,6 s, bronz si vybojovali Nemci. Celý čas to bol na čele súboj Rusov a Nórov, ktorí sa striedali vo vedení, ale náskok si ani jedno družstvo nedokázalo vypracovať. Nakoniec rozhodli vyššie bežecké kvality nórskeho finišmana Hanevolda. Slovenské kvarteto v zostave Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko, Pavol Novák, Marek Matiaško začalo zle. Mladšiemu z bratov Matiaškovcov nevyšla ani jedna strelecká položka, potreboval použiť aj päť rezervných nábojov a pohyboval sa na chvoste 19-členného štartového poľa. Odovzdával ako šestnásty s vyše jedenapolminútovou stratou. Dušan Šimočko sa na druhom úseku trápil bežecky, na strelnici štyrikrát dobíjal. Pozíciu si síce udržal, ale k odstupu na čelo pretekov pridal ďalšie takmer dve minúty. Pavlovi Novákovi stačilo na desať terčov jedenásť výstrelov, ale pozíciu družstva nezlepšil, finišman Marek Matiaško preberal štafetu so stratou 5:13,3 min. Ani on sa nevyhol chybám na strelnici, jeho odstup na najlepších narastal. Do cieľa prišiel šestnásty, keď za víťaznými Nórmi zaostal o takmer 7 minút.


Výsledky - štafeta - muži - Hochfilzen:

1. Nórsko (Emil Hegle Svendsen, Frode Andresen, Lars Berger, Halvard Hanevold) 1:20:45,5 h (0 trestných okruhov + 11 dobíjaní), 2. Rusko (Ivan Čerezov, Maxim Čudov, Dmitrij Jarošenko, Nikolaj Kruglov) +5,6 s (0+7), 3. Nemecko (Ricco Gross, Michael Rösch, Sven Fischer, Michael Greis) +32,5 (0+6), 4. Česko (Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek) +50,2 (0+11), 5. Rakúsko (Daniel Mesototisch, Friedrich Pinter, Ludwig Gredler, Christoph Sumann) +1:37,6 (2+8), 6. Francúzsko (Julien Robert, Vincent Defrasne, Simon Fourcade, Raphael Poiree) +1:40,2 (1+6),... 16. Slovensko (Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko, Pavol Novák, Marek Matiaško) +6:47,9 (0+12)


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.