Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V dnešnom spišsko-šarišskom hokejovom derby je favoritom líder z Prešova

Sportnet|Publikované 28. okt 2003 o 00:00

Prešov - Vedúce mužstvo prvej hokejovej ligy PHK Prešov pokračovalo vo víťaznom ťažení aj na domácom ľade, na ktorom naostatok zdolalo Prievidzu.

Dnes je na programe štrnáste kolo a líder sa predstaví na spišskonovoveskom zimnom štadióne. Prešovčania majú na čele štvorbodový náskok, pričom ich v tabuľke od tretích od konca Spišiakov delí sedemnásťbodová priepasť. Aj to jasne dokumentuje, kto je favoritom dnešného východniarskeho derby.

"Naša pozícia nám velí vyhrať aj tento duel," konštatoval pred odchodom na Spiš tréner PHK Prešov Anton Tomko. "Spišiaci sú síce tretí od konca, ale ide o derby. Takže predpokladáme, že domáci sa zmobilizujú a urobia maximum, aby našu cestu za úspechom čo najviac skomplikovali. My však máme o čosi skúsenejší tím a očakávam, že sa to prejaví na samotnom ľade." Na mužstvá pod vami sa pozeráte z nadhľadu lídra. Čo to robí s vašimi zverencami. Teda ak niečo vôbec..? "Nazdávam sa, že chlapci zo súčasného postavenia žiadnu vedu nerobia. Idú od zápasu k zápasu. Určite je to však dobrý pocit byť najvyššie. Nakoniec, čím vyššie hrajú, tým majú viac možností si finančne prilepšiť. V žiadnom prípade im však do nosov neprší. Badať to aj v tréningovom procese, kde sa predstavy a pokyny trénerov snažia plniť do bodky." Súťaž sa prehupla ešte len do druhej štvrtiny. Takže je predčasné už teraz hovoriť o postupe. Prešovčania ale majú vysoké ambície v tejto sezóne... "O postupových ambíciách je naozaj predčasné hovoriť. Prídu play off zápasy a tam sa karta môže razom obrátiť. Zranenia, súperi sa akiste posilnia pred záverom. V základnej časti je to vlastne len boj o čo najlepšiu východziu pozíciu pred play off. Takže vskutku úvahy o prípadnom postupe sú v tejto fáze súťaže predčasné. Teraz máme pred sebou najbližšieho súpera na Spiši a na toto stretnutie upriamujeme všetku našu pozornosť."

Prešovských hokejistov neobchádzajú zranenia a nemoci. Momentálne Kyseľa laboruje so zraneným ramenom, Sučko je nemocný a Pauerovi sa obnovilo staré zranenie ramena. Takže toto sú tri šarišské otázniky pred dnešným hokejovým derby na Spiši.

Súvisiace články