Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V dnešnej odvete už iba o prestíž

Sportnet|Publikované 6. okt 2006 o 22:00

Košice Hneď v prvom stretnutí 2. kola pohára PVP si hádzanári 1. MHK Košice pribuchli postupové dvere, keď s tureckým celkom Besiktas Istanbul

prehrali na jeho pôde vysoko 28:39. Tento výsledok jasne naznačuje, že v dnešnej odvete o 18.00 h v hale vo VŠA pôjde domácim hráčom skôr už iba o prestíž, lebo zmazať 11 manko so silnejším súperom nebude vôbec jednoduché. Po úvodnom stretnutí sú na tom lepšie hráči Besiktasu, ktorí majú k dobru dostatočný náskok a v odvete môžu hrať pokojnejšie, veď jednou nohou sú už v treťom kole pohára PVP. V priebehu tohto týždňa nepridala na hernej pohode zverencom trénera Gabriela Schmiedta ďalšie prehra, tento raz v extraligovom stretnutí v Topoľčanoch. Zdá sa, že pre mladý kolektív je pohárové účinkovanie priveľkým sústom a chlapcom chýbajú väčšie skúsenosti z účinkovania na medzinárodnej scéne. Zdá sa, že prehra v Istanbule ich psychicky trocha rozladila, čo sa odzrkadlilo na výkone a hlavne výsledku v Topoľčanoch. Po predchádzajúcich dvoch prehrách kormidelník G. Schmiedt priznal, že v prvom rade potrebuje dať mančaft do poriadku po psychickej stránke. "Obe prehry nás mrzia a tá pohárová bola vzhľadom k nášmu výkonu veľmi krutá. Nič sa už nedá robiť, ale v domácom prostredí chceme uspieť. Ak sa musíme rozlúčiť s pohárovým účinkovaním tak čo najvyšším víťazstvom," mieni ambiciózny lodivod G. Schmiedt.

Dôležitosť stretnutia si uvedomujú aj samotní hráči, ktorí si v domácom prostredí už nechcú urobiť hanbu, ale naopak ukázať všetkým, že hádzanú hrať vedia. Už od stredy večera sa im v hlavách vírili myšlienky na dnešného súpera a stále si spätne premietali kde urobili najviac chýb. Práve tých sa potrebujú podľa slov Martina Mazáka vyvarovať, ak chcú pomýšľať na priateľný výsledok. Prehrou o jedenásť gólov si poriadne pribuchli postupové dvere, možno aj preto, že im chýbajú väčšie skúsenosti s takýchto náročných stretnutí. Tento klub naposledy hral v európskom pohári pred šiestimi rokmi, čo je pri súčasnom napredovaní hádzanej poriadne dlho. "Na prípravu nemáme veľmi veľa času, ale musíme to zvládnuť. Potrebujeme si to urovnať v našich mysliach aby nás gólové manko neťažilo a hrali uvoľnene a s chuťou vyhrať čo najvyšším rozdielom. Vieme, že súper má veľkú výhodu, ale my chceme využiť domáce prostredie a pokúsiť sa o malý zázrak," prezrádza ambície pred odvetou pivot Martin Mazák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.