Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

V Detroite je plno. Sklamaný Tatar čaká na NHL v hľadisku

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. okt 2013 o 15:15

Presadiť sa v Detroite vedľa hviezd ako Zetterberg či Daciuk je ťažké. Klub však Tomáša Tatara nemôže poslať ani na farmu.

DENVER. Tomáš Tatar je v jednom z najslávnejších tímov NHL. V kempe pred sezónou sa mu darilo, chvália ho spoluhráči i tréner Mike Babcock, no do zápasov ho nenasadzuje.

„Tomáš musí zužitkovať ďalšiu šancu na viac než sto percent. Bude musieť niekomu ukradnúť miesto v tíme. Herne ani osobne mu nič nechýba. Je to kompletný hráč,“ vravel pre SME Babcock.

Z úvodných ôsmich zápasov NHL Slovák odohral jeden. Aj v Colorade sedel v hľadisku.

Čaká na výmeny

„Sami sa dostali do tejto situácie. Klub podpísal veľa hráčov, navyše sa teraz majú vrátiť do zostavy ďalší, ktorí boli zranení. Je to ťažké,“ opisuje svoju situáciu Tatar.

V mužstve je najmladší. Má 22 rokov. „Trochu som s tým rátal, že na začiatku budem musieť čakať. Sezóna je ešte dlhá. Na farmu už ísť nemôžem. Chráni ma kontrakt. Čakám, že v najbližších dňoch urobí klub výmeny. Buď zostanem, alebo pôjdem do ďalšieho klubu.“ Tréner sa ho snaží povzbudiť a motivovať.

„Mám makať, nebyť smutný a niekomu vziať jeho miesto v zostave, ale neviem, ako to mám urobiť, keď nehrávam zápasy.“

((video))

Zastal sa ho i líder

Že by Tatar mal hrať, si myslí aj Pavel Daciuk, jedna z najväčších hviezd NHL.

„Tomáš je typ hráča, ktorý zažiari v každej situácii. Má cit na góly. Problémom teraz je, že ak nehrá, nemôže to nikomu dokázať. Hráč jeho kvalít sa nikde nestratí a verím, že už čoskoro sa dostane u nás pravidelne na ľad. Potrebuje pravidelne hrať,“ hovoril o Tatarovi jeden z lídrov Detroitu Pavel Daciuk.

„Tréner však len ťažko zmení zostavu, keď sa nám darí.“

Súvisiace články