Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V derby zvíťazili výborní Michalovčania

Sportnet|Publikované 23. okt 2002 o 22:00

Michalovce - Už veru dávno nevideli diváci na michalovskom zimnom štadióne taký kvalitný hokej v podaní domáceho mužstva ako v utorok proti susednému

Trebišovu. V zemplínskom derby sa vypli k nadpriemernej hre, ktorá musela uspokojiť každého diváka. Víťazstvo 6:1 svedčí o mnohom, ale najmä o výbornej hre Dukly. V utorok sa na tribúnach zišlo dve tisíc divákov, čo je jasným náznakom vzrastajúcej úrovne michalovského hokeja. Ten začal opäť divákov baviť a tí to hokejistom Dukly vracajú svojou hojnou účasťou.

O Skokanovom debute

Už v prvej tretine Michalovčania naznačili, kto bude pánom na ľade. Súpera takmer k ničomu nepustili a navyše si vypracovali množstvo šancí, z ktorých však len jedna z hokejky Tirpáka skončila za chrbtom výborného Hričinu. Počnúc druhou tretinou vystriedal v prvej útočnej formácii Dukly dosiaľ nevýrazného Kachniča nový muž v michalovskom drese Ján Skokan a premiéra pri Laborci mu vyšla znamenite - dva góly a jedna asistencia je výborná vizitka. "Pred vynikajúcim obecenstvom i pred novými spoluhráčmi som sa snažil ukázať v čo najlepšom svetle. Šancu som síce dostal až od druhej tretiny, ale chcel som sa hrať najlepšie, ako viem. Tréner Selvek ma neposielal na ľad so žiadnymi špeciálnymi úlohami, prišiel som sem ako posila, určite teda čakal nejaké góly. Som rád, že mi to vyšlo," povedal dvadsaťročný hokejista z Popradu. Jeho štart v drese Michaloviec bol pikantnejší o fakt, že jeho registráciu sa podarilo vybaviť len deň pred duelom s Trebišovom, no Ján Skokan aj napriek tomu za krátky čas presvedčil o tom, akým kvalitným hokejistom je.

O Haluškovom nadšení

Od príchodu Jána Selveka na lavičku Michaloviec sa veľa vecí v hernom prejave Dukly zmenilo. Aj keď sa proti Ružinovu jeho zverenci ešte strelecky trápili, v nasledujúcich troch domácich zápasoch zaznamenali dovedna pätnásť gólov, čo je rovná polovica toho, koľko zaznamenali Michalovčania v predošlých desiatich stretnutiach! "Dnes bolo na našej hre vidieť veľkú chuť a odhodlanie. Chlapcom zdôrazňujeme, aby hrali pre radosť a pre dobrý pocit po zápase. Nenaliehame na nich, aby za každú cenu zvíťazili, hoci sme v situácii, ktorá nám veľmi nedovoľuje strácať body. Ani pred súbojom s Trebišovom sme ich nezväzovali zbytočnými taktickými pokynmi. Povedali sme im - prišlo veľa ľudí, tak im ukážte, čo viete," jednoducho komentoval výkonnostný progres michalovského mužstva asistent trénera domácich Ján Haluška. V jeho hlase bolo cítiť zjavné nadšenie a Jano Haluška má byť na čo hrdý. Človek po ľudskej stránke výborný od špiku kosti sa nebál pred dvoma rokmi postaviť na lavičku beznádejne posledných Michaloviec a s výnimkou vlaňajšej prestávky na nej vydržal až dodnes. Práve teraz prišiel čas na zber už dávno zasiatej úrody, ktorá mu v utorok mimoriadne chutila. Všetko si však zaslúži.

O Kohutiarovom sklamaní

Po utorňajšom derby zápase by ste sa v tele trénera HK VTJ Branislava Kohutiara krvi nedorezali. Chlapík, ktorý deň čo deň obetuje všetok voľný čas trebišovskému hokeju, musel prehltnúť poriadne horkú pilulku. O jej príchuť sa bezkrvným výkonom postarali jeho zverenci. Tak slabo nezahrali už poriadne dávno. "Úplne s tým súhlasím, prakticky ani niet čo hodnotiť. Michalovčania nás prevýšili po všetkých stránkach. Som veľmi sklamaný, lebo po výbornom výkone so Senicou sme čakali, že v derby obstojíme rovnako. Žiaľ, jedno sa v kabíne povie a druhé zrealizuje na ľade," dodal sklamaný B. Kohutiar.