Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V derby úspešnejšie Medzilaborce

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Medzilaborce - Ihrisko, ktoré leží neďaleko kopca Kamjana, bolo v nedeľu dejiskom zaujímavého hornozemplínskeho derby. Medzilaborce i Snina sa

nachádzajú v nebezpečnom pásme zostupu a v každom zápase sa snažia získať body. Taký cieľ mali aj v ostatnom kole. Pre domácich sa stretnutie nezačalo šťastne, už v 10. minúte sa zranil skúsený obranca Gabriel Lukačík a musel odstúpiť z hry. To isté sa prihodilo aj brankárovi Vasilenkovi, ktorý síce so sebazaprením dochytal prvý polčas, ale aj on musel predčasne z ihriska. Aj napriek tomu sa zverenci Jozefa Lazorčíka pokúšali o nátlakovú hru, výsledkom boli šance, no strelci boli nepresní. Prvý sa o zmenu skóre pokúšal J. Hrišo, ale mieril nad, rovnako pochodil aj P. Lukačík. Hostia odpovedali strelou Marchevského, ale Vasilenko ukázal dobrý postreh. Neúspešný bol aj Stojka, ktorý neuspel pri zahrávaní priameho kopu. Po prestávke nahradil v domácej bráne Vasilenka Bajaj a už v 47. minúte sa dopustil veľkej chyby, keď loptu z "malého vápna" kopol priamo na Grundzu, pre ktorého už nebol problém streliť gól - 0:1. O šesť minút mohla Snina zvýšiť vedenie, ale už prekonaného Bajaja zastúpil na bránkovej čiare M. Hrišo. Neprehľadná skrumáž sa pred domácou bránou udiala aj v 55. minúte, lopta sa v nebezpečnej blízkosti od bránkovej čiary odrážala od tiel hráčov oboch tímov, ale nakoniec zakročil pohotový Bajaj. Domáci videli, že je zle, po zvýšenom hlase z lavičky zvýšili bojovnosť a spresnili prihrávky. Pokúšali sa o vyrovnanie, najprv bol z priameho kopu neúspešný M. Hrišo, potom Vasko vyrazil strelu Kaliňáka. Veľkú chybu urobil brankár Sniny v 60. minúte, keď mu vypadla z rúk slabá strela P. Lukačíka a Mikita ju pohodlne poslal do siete - 1:1. Autorom víťazného gólu bol v 69. minúte Harvila, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území Sniny a nekompromisným zakončením nedal Vaskovi žiadnu šancu. Zvýšiť vedenie Medzilaboriec mohol neskôr V. Lukačík, no jeho prudkej strele chýbali milimetre. V záverečných minútach vrhli hostia všetky sily do útoku, ale koncovka bola ich slabou stránkou. Snina prehrala aj napriek tomu, že bola domácim viac ako vyrovnaným súperom a za predvedený výkon si aspoň bod zaslúžila. Kladom derby stretnutia bolo, že sa hralo slušne a rozhodca nemusel ani raz siahať do vrecka po kartu.

Medzilaborce - Snina 2:1 (0:0)

Pred 400 divákmi rozhodoval Matta. Góly: 60. Mikita, 69. Harvila - 47. Grundza

Medzilaborce: Vasilenko (46. Bajaj) - Mikita, M. Hrišo, Harvila, G. Lukačík (10. Gramata) - J. Hrišo, R. Kudláč, Kaliňák, Bochin - V. Lukačík, P. Lukačík

Snina: Vasko - Maliňák, Krivjančin, Ďurika, Stojka - Fedor, Sirka (69. Harkot), Marchevský, Skarba - Mochnáľ, Grundza (78. Max)

Jozef Lazorčík, tréner domácich: "Zranenia kľúčových hráčov náš výkon poznačili, ale zvýšenou bojovnosťou sme dokázali vybojovať dôležité tri body. Tie majú hlavne v derby dvojnásobnú cenu. Snina nás svojim výkonom zaskočila a keď bude v takýchto výkonoch pokračovať, pôjde v tabuľke vyššie."

Miroslav Suchý, viceprezident MFK Snina: "Mužstvo podalo dobrý výkon vo všetkých formáciách a nič mu nemôžeme vytýkať. Futbal je však taký, že nie vždy v ňom vyhrá lepšie mužstvo. Bohužiaľ, to bol prípad tohto derby."