Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V derby úspešnejší Tatran

Sportnet|Publikované 14. okt 2008 o 22:00

V predohrávanom stretnutí 9. kola hádzanárskej extraligy mužov proti sebe nastúpili susedia v tabuľke a odvekí rivali vedúci Prešov a druhé Košice.

KOŠICE. Stretnutie mali od začiatku pevne v rukách hráči úradujúceho majstra, ktorí využili v úvode chyby domácich hráčov v útoku i obrane a poľahky získali päťgólový náskok. Aj priemerný výkon im stačil, aby svojho rivala bez problémov zdolali. V druhom polčase domáci prehrávali rozdielom už jedenástich gólov 20:31 a v posledných minútach dokázali ho skorigovať na osem gólov.

Košice - Prešov 25:33 (8:15)

KOŠICE: Olejár, Boháč - Mazák 3, Jurko 3, Štefanisko, J. Kolesár 4, Guzy 1/1, Pecha, Strapko 1, Durilla 1, Šiška, Baláž 1, M. Urban 4/3, T. Urban 5. PREŠOV: Krúpa, Meluš - Mazúr 1, Marušák 3, Mažár 1, Huňady 1, Géci, Pekár 5, Fuňák 6, Radčenko, Tumidalský 3, Mikéci 2, Kozlov 10/3, Dudáš 1. Vylúčení: 7 - 8, ČK: Guzy (nešportové správanie) - Huňady (za tri vylúčenia). Sedmičky: 5/4 - 4/3. Divákov: 400. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula.