Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V derby spravodlivá remíza

Sportnet|Publikované 10. máj 2009 o 22:00

Juhozemplínskemu derby chýbalo gólové korenie, ale aj futbalová kvalitaV. KAPUŠANY. Bezgólovou remízou sa skončilo včerajšie prestížne susedské derby medzi Veľkými Kapušanmi a Kráľovským Chlmcom vo štvrtej lige Juh. Výsledok 0:0, ktorý pre oboch de facto nič nerieši, podčiarkla ešte nemastná-neslaná hra.

Spravodlivá remíza

Tréner domácich Štefan Voroňák bral iba víťazstvo. V špecifickom derby sa napokon musel uspokojiť iba s bodom. "Hrali sme ustráchane a bojazlivo. Záloha nám nepracovala podľa predstáv a vzhľadom na priebeh stretnutia je deľba bodov spravodlivá, aj keď sa mi to hovorí ťažko. Doma sme chceli vyhrať," povedal kormidelník Veľkých Kapušian, ktorého mrzelo, že si jeho tím nevytvoril počas celého zápasu poriadnu šancu. "Súper mal v prvom polčase dve čisté a celkovo mu v prvom dejstve lepšie pracovala stredová formácia. My máme dosť zranených, ďalší nastúpili so sebazaprením, napriek tomu sme si ďalšiu domácu stratu nepripúšťali," doplnil Štefan Voroňák.

Chceli vyhrať

Kráľovský Chlmec je šesť kôl pred koncom v situácii, že má preňho každý bod zlata, hlavne po tomto kole, v ktorom zdolali doma jeho konkurenti z Rudnian a Žakaroviec papierových favoritov, je táto veta ešte alarmujúcejšia. "Chceli sme vyhrať a myslím, že podľa šancí sme mali k trojbodovému zisku bližšie. Škoda, že v prvom polčase Kovács a v 90. minúte L. Dako svoje možnosti nevyužili. Derby zápas bol dosť nervózny, obojstranne sa iskrilo, ale toto derby už iné nebude," poznamenal kapitán Kráľovského Chlmca Mário Popálya, ktorý si na záver povzdychol. "Škoda, že na každý zápas nepríde toľko divákov a nie je taká atmosféra, ako bola na tomto," dodal obranný pilier posledného tímu tabuľky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.