Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V derby slávili úspech domáci

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Trebišov - V piatok prehrali tesne na zimnom štadióne hokejisti a v sobotu v športovej hale i hádzanári z Michaloviec. Uplynulý víkend teda priniesol

viac radosti trebišovským fanúšikom.

Hádzanári Slavoja Trebišov si po úvodnom vítazstve nad novácikom z Modry trúfali i na svojho tradicného rivala - Zempmilk Michalovce. Tí vysoko prehrali doma s Trnavou, takže sa ocakávala zaujímavá hádzaná. Hladisko bolo zaplnené viac ako inokedy a nechýbali v nom ani pozorovatelia z interligových Secoviec. Hostia zacali hrat koncentrovane a coskoro získali slubný náskok 8:3. V obrane hrali dostatocne tvrdo a v útoku bol na neudržanie robustný pivot Meluš. Ešteže v domácej bráne sa tradicne zaskvel svojimi reflexívnymi zákrokmi René Demjan, ktorý zabránil tomu, aby hostia zvyšovali svoj náskok. Za domácich spociatku skóroval len Kucera zo sedmiciek. Až v samom závere prvého polcasu vyrovnal Štróbl a do vedenia dostal domácich Dano. "Nás vysoká prehra s Trnavou velmi nemrzela, lebo má konsolidovaný tím vo všetkých radoch. Na Trebišov sme sa zodpovedne pripravovali, co sa ukázalo najmä v prvom polcase. Dostali sme sa lahko do vedenia, co nás až príliš uspokojilo a potom sme sa už nedostali do tempa. Atmosféra bola búrlivá, ale korektná, horšie to bolo s našim výkonom. Tým, že sme zahadzovali gólové príležitosti, postavili sme súpera na nohy a potom to už z našej strany nebola hádzaná, s horkostou v hlase hodnotil tréner hostí Štefan Rapac, ktorý si uvedomuje, že Michalovcania nemajú po dvoch kolách ani jeden bod, co veru nepamätajú už dávno. Casy sa však menia a v Michalovciach musia kalkulovat s inými ambíciami, ako po minulé roky.

Naopak ,Trebišovcania potvrdili známe -môj dom, môj hrad, a z dvoch domácich vystúpení Získali štyri body, ale co teší ešte viac, predviedli bojovný výkon. Strelecky sa darilo Marekovi Majovskému, ked gólovou bodkou na konecných 29:24 zaznamenal svoj desiaty gól. "V šatni sme sa správne vyhecovali na tento derby zápas, v ktorom išlo aj o prestíž. Nás teší, že sme dokázali zvrátit nepriaznivý vývoj v stretnutí. Bol to velmi tažký zápas, súper hral v obrane tvrdo, miestami až zákerne, na co v konecnom dôsledku aj doplatil, povedal po stretnutí úspešný zakoncovatel Slavoja, ktorý mal v minulosti vyššie ambície, ale zranenie ho na istý cas vyradilo z aktívnej cinnosti. Najštastnejším mužom bol po derby tréner domácich Milan Cifranic, ktorému sa splnilo želanie porazit konkurencný oddiel, ktorý dôverne pozná. "Moji zverenci dokázali, že našimi silnými zbranami, bojovnostou a túžbou, sa dá zdolat súper aj v tak nepriaznivo sa vyvíjajúcom stretnutí. U Michalovcanov ma prekvapila nízka herná disciplína, ktorou si zápas vlastne sami prehrali, dodal na záver Milan Cifranic.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.