Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V derby s Humenným sa chcú Prešovčania sústrediť hlavne na svoj výkon

Sportnet|Publikované 20. nov 2003 o 23:00

Prešov - S istým napätím sa očakáva dnešný súboj (začiatok o 18. hodine) 8. kola extraligy volejbalistov medzi tretím Chemesom Humenné a druhým VK PU

Prešov. Dôvod je vcelku zrejmý - prvý vzájomný duel v tejto sezóne síce Prešovčania doma vyhrali 3:1, po známych okolnostiach ho však napokon príslušný orgán SFV na humenský podnet skontumoval na 0:3 v prospech Chemesu.

Vysokoškolákom sa v poslednom čase darí výsledkovo aj herne. Na konte majú sériu siedmich víťazstiev po sebe, navyše, v klubových análoch by museli listovať pekných pár rokov naspäť, aby našli poslednú ligovú prehru na humenskej pôde. Ak sa im dnes podarí pod Vihorlatom uspieť, budú mať už takmer stopercentnú miestenku v prvej nadstavbovej štvorke. Do vývoja dnešného derby však veľa môže prehovoriť aj psychika. "Príliš sme sa o okolnostiach, ktoré sprevádzali náš prvý súboj, nebavili. Vieme, kam ideme, aké nás tam bude čakať prostredie, a tak sa mi zdá zbytočné diskutovať o veciach, ktoré sa stali. Verím, že neovplyvnia výkon, ktorým sa chceme prezentovať. Preto v našom tábore nie je žiadne zbytočné bičovanie emócií, žiadne tendencie niečo vracať, nijaké vyvolávanie pocitov odvety," odmietol mimoriadne napätie v prešovskom tábore tréner Richard Vlkolinský.

Príprava na súpera sa tak odohrávala výlučne v takticko-hernom poňatí. "Samozrejme, rozoberali sme konkrétne taktické pokyny vo vzťahu k hre súpera, povedali sme si veci, ktoré chceme v Humennom ukázať. Myslíme pritom už na dlhodobejšie ciele, ktoré by mali prísť v extraligovej nadstavbe. Tie sa týkajú individuálnych činností a prípravy každého hráča tak, aby kompaktne zapadol do celku. Prebudovali sme spôsob tréningov, sústredili sme sa najmä na technické činnosti - blok, prihrávku, variabilitu a samotnú realizáciu podania. Všetko smeruje k tomu, aby sme tvorili kompaktný celok, aby hráči nemuseli blúdiť na ihrisku a hľadať sa."

Pre zaujímavosť - v uplynulej sezóne hrali Prešovčania v Humennom štyrikrát, trikrát vyhrali 3:1, v poslednom zápase štvrťfinále play-off dokonca 3:0. Nepochybne by podobné rezultáty brali aj v dnešnom stretnutí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.