Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

V derby portugalskej ligy dvanásť žltých a jedna červená karta

Sportnet|29. okt 2003 o 00:00

V 9. kole portugalskej futbalovej ligy zvíťazil v mestskom derby FC Porto na ihrisku Boavisty 1:0, keď víťazný gól zaznamenal v 77. minúte striedajúci ruský legionár Dmitrij Aleničev. V tvrdom až agresívnom zápase rozdal hlavný arbiter 12 žltých a v ...


FOTO – ČTK/AP

V 9. kole portugalskej futbalovej ligy zvíťazil v mestskom derby FC Porto na ihrisku Boavisty 1:0, keď víťazný gól zaznamenal v 77. minúte striedajúci ruský legionár Dmitrij Aleničev. V tvrdom až agresívnom zápase rozdal hlavný arbiter 12 žltých a v 80. minúte červenú kartu domácemu Decovi, ktorý pre tri karty nemôže nastúpiť ani 4. novembra v stretnutí Ligy majstrov proti Olympique Marseille.

Na snímke Deco Souza z FC Porto (na trávniku) bojuje s hráčom Boavisty Andrem Macom na štadióne Bessa, kde sa dohrávka portugalskej ligy v pondelok uskutočnila.

Portugalská liga sa v poslednom čase borí s problémom prehnanej tvrdosti, až zákernosti. Takmer v každom kole sa rieši incident napadnutia hráčov hostí alebo rozhodcu. V dejisku budúcich majstrovstiev Európy vo futbale sa rozhodli, že budú takéto počínanie veľmi prísne trestať. Prvé náznaky ukázali, že to veľmi nepomáha.

Vedenie portugalskej asociácie je však odhodlané nepoľaviť a po prehodnotení doterajších skúseností chce nasadiť ešte prísnejší meter.

Súvisiace články