Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

V derby nik nechce predať kožu lacno

Sportnet|Publikované 6. aug 2014 o 00:00

V dnešnom druhom kole najvyššej regionálnej súťaže proti sebe nastúpia o 16.30 h Vyšné Opátske a Haniska.

Už tradične prvý týždeň novej sezóny v regionálnych futbalových súťažiach so šestnástimi účastníkmi má nahustenejší program, keď v priebehu týždňa celky odohrajú tri kolá. Prvé majú všetci za sebou, pre niekoho bolo úspešnejšie pre niekoho menej. V dnešnom druhom kole najvyššej regionálnej súťaže proti sebe nastúpia o 16.30 h Vyšné Opátske a Haniska.

KOŠICE. V doterajších šiestich vzájomných zápasov trikrát vyhrala Haniska, raz remizovala a dvakrát prehrala.

Naposledy v jarnej časti uplynulého ročníka na ihrisku V. Opátskeho 0:2.

Trápia ich zranenia

Pre zverencov Marcela Alexandra to bol úspešný štart do jarnej odvety, no tentoraz v prvom stretnutí nového ročníka prehrali v Stropkove, kde nastúpili v oklieštenej zostave. Zaujímalo nás, či niekto z maródov nastúpi, preto sme oslovili trénera M. Alexandra.

„Žiaľ, nik z trojice Turczyk, Steininger a Šosták nebude k dispozícii na derby s Haniskou. Bude to pre nás veľmi ťažké zložiť optimálne základnú jedenástku. Nie všetci, ktorí nastúpili v Stropkove splnili očakávania, preto iste dôjde v našej zostave k zmenám. Zranenia nás mrzia, pretože prišli v závere prípravy, ktorú sme absolvovali takmer v základnej zostave. Na prvý zápas nám chýbalo kvarteto z nej a na hre v prvom polčase to bolo vidieť. Hráči, ktorí naskočili namiesto nich, zaostali za očakávaním a tomu zodpovedal aj výsledok prvého dejstva. V druhom sme súpera prevýšili kondične aj herne, ale chýbala efektívnejšia koncovka na celkový zvrat duelu. V tomto zápase mi chýbala u hráčov vyššia aktivita a ochota urobiť viac pre výsledok,“ poznamenal k prehre tréner M. Alexander.

Svoj duel hrali už v piatok, kým Haniska až v nedeľu a tak mali Opátčania viac času na regeneráciu a prípravu na derby. V ňom len ťažko hľadať jasného favorita, lebo o výsledku neraz rozhodujú maličkosti.

„Sledoval som nedeľňajší duel Hanisky a výsledok aj hra vzbudzuje rešpekt. Haniska hrala vo veľkej pohode a mohla vyhrať aj vyšším rozdielom. Čaká nás náročný duel so súperom, ktorý po hladkom víťazstve bude na koni a svoju kožu lacno nepredá. Vzhľadom na to čo som videl, považujem Hanisku za favorita derby. Verím, že v domácom prostredí dáme zabudnúť na rozpačitý výkon z vonku a dokážeme streliť o jeden gól viac ako náš súper,“ naznačil ambície M. Alexander.

Rolu favorita si nepripúšťajú

Lepšie vykročenie si zverenci trénera Romana Bertu nemohli želať, keď v domácom prostredí deklasovali rozdielom triedy Veľké Revištia. Poslali peknú vizitku ich dnešnému súperovi - Vyšnému Opátskemu, ktorého trápia zranenia kľúčových hráčov.

„Výsledok, ako aj samotná hra mala svoju kvalitu, avšak stále je čo zlepšovať. Pred nami je derby, ktoré bude mať iný priebeh aj atmosféru, preto musíme byť stále obozretní a opatrní,“ hovorí tréner Hanisky.

Pod vysoké víťazstvo sa podpísal hetrikom Matúš Pekár a jeden gól pridala nová posila Jaroslav Kolbas.

„Pekár patrí k útočníkom, od ktorého sa góly očakávajú. Šance mu pripravili spoluhráči a on sa dobrým pohybom v pokutovom území umne zorientoval a hlavou zakončil. Náš dnešný súper bol na zápase a iste bude hľadať protizbrane, ale my sa budeme snažiť byť opäť efektíviy. Obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú a pohľad do minuloročnej tabuľky hovorí, že Opátske malo veľmi dobrú jarnú časť. Vidieť, že ak sa v klube pracuje koncepčne, tak aj v skromných podmienkach sa dá hrať kvalitný futbal. V derby neraz rozhodujú chyby, preto sa ich musíme vyvarovať a rovnako si musíme dať pozor na ich individuálne kvality. Isto nie sme papierový favorit, aj keď výsledky prvého kola nás môžu do tejto roly pasovať. My si to nepripúšťame, ideme hrať vonku prvý zápas sezóny s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Domnievam sa, že favoritom sú domáci, vlani skončili na druhom mieste, my sme postupovali do novotvoriacej sa tretej ligy z nižších poschodí,“ konštatoval R. Berta.

Vo víťaznej zostave by nemali nastať žiadne zmeny, no kormidelník priznal, že nedeľňajšie striedania boli nútené, lebo hráči neboli celkom fit.

Súvisiace články