Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V derby nestačili policajti na favorita

Sportnet|Publikované 4. dec 2006 o 00:00

O najväčšie prekvapenie posledného kola základnej časti hádzanárskej extraligy mužova sa postarali hráči ŠKP Bratislava, ktorí na svoje palubovke

zdolali úradujúceho majstra z Považia. Prvý polčas vyhrali rozdielom desiatich gólov, ktoré sa ukázali ako dobrý odrazový mostík k prekvapeniu. To sa neudialo v Sečovciach, kde domáci len s námahou dokázali držať krok s Tatranom Prešov. Ten ťažil z chýba domácich a liace stretnutia držal pevne vo svojich rukách. Košičania nedokázali prelomiť smolu na palubovke v Nových Zámkoch, kde ťahali rozhodujúcom stretnutí o tretie miesto za kratší koniec. Vôbec im nevyšiel vstup do zápasu a v prvom dejstve sa akoby len hľadali. Zlepšený výkon po prestávke však už nestačil na lepší výsledok. Štvrté víťazstvo v základnej časti dosiahli Topoľčany, ktoré si doma poradili s posledným Hlohovcom.

Sečovce - Prešov 23:31 (11:19)

V derby sa domáci snažili uhrať s favoritom prijateľný výsledok. Vďaka množstvu nepremenených príležitostí a technických chýb zo strany Sečovčanov si Prešovčania už v prvom polčase vypracovali osemgólový náskok. V druhom polčase domáci zlepšili hru, avšak skúsený súper im už skorigovať stav nedovolil.

Najviac gólov: Nagy 7, Frajkor 6/3, Seman a Šiška po 4 - Fuňak 8, Mikéci 3, Miloš Filič 3, T. Mažár 3, Tumidalský 3/1, Milan Filič 3/1 Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 5 - 4, ČK: Korytko (Sečovce), Pekár (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 400 divákov.

N. Zámky - Košice 28:23 (17:9)

Najviac gólov: Veres 6, Vadkerti 5, Szücs 4 - Pecha 6/3, Farkašovský 4, VIkartovský 3. Pok. hody: 2/2 - 5/3, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 600 divákov.

Vo veľmi dobrom zápase naklonili domáci hádzanári misky váh na svoju stranu už v prvom polčase, ktorý sa skončil 17:9. Hráči Nových Zámkov už svoj dostatočný náskok nestratili a hoci sa Košičania po zmene strán zlepšili a znižovali stav, napokon Štart zvíťazil bez väčších problémov o päť gólov.

Zostávajúce výsledky

Topoľčany - Hlohovec 32:25 (16:9), najviac gólov: Ševčík 9, Klačanský 8, Vlčko 4/2, Šupčík 4 - F. Zaťko 7/3, Struhár 4 Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 8 - 6, ČK: Zachar (Topoľčany) za tri vylúčenia, Lacuška (Hlohovec) za tri vylúčenia, Ševčík (Topoľčany) a Cibulka (Hlohovec) za vzájomne napadnutie, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 650 divákov.

ŠKP Bratislava Pov. Bystrica 36:35 (22:12), Dudáš 8, Piteľka 6, Volentics 6/3 Mažár 14/4, Tůma 6, P. Zaťko 5. Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčení: 9 - 11, ČK: Piteľka za tri vylúčenia - P. Zaťko a Straka (obaja za tri vylúčenia), Firit (za hrubý faul), rozhodovali: M. Leško a P. Leško, 300 divákov.