Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V derby Nacina Ves prehrala o štyri góly

Sportnet|Publikované 11. nov 2008 o 23:00

Nacinoveskí futbalisti opúšťali trávnik po zápase predohrávaného jarného kola V. ligy proti Strážskemu so zvesenými hlavami. V stretnutí s

favorizovaným domácim mužstvom síce nemali veľké oči, ale prehru o štyri góly (2:6) neočakávali.

Chybila obrana

"V prvom polčase nám vybuchla pravá strana obrany, cez ktorú išli súperove gólové akcie," konštatoval náhradný brankár Nacinej Vsi Marcel Palašta, ktorý v II. polčase vystriedal psychicky otraseného Líšku (v I. dejstve inkasoval štyrikrát). Svojho brankárskeho kolegu z Michaloviec (v N. Vsi hosťuje) však z presných zásahov chemikov nevinil. "Za tri góly nemohol. Pri prvom inkasovanom góle doplatil na nedorozumenie s obrancom," zastal sa kamaráta. Tréner Ján Gajdoščík však počas prestávky zareagoval okamžite, a tak už Líška a pravý bek Basara do II. polčasu nezasiahli.

Bez psychického tlaku

Nacina Ves sa však nepoložila ani za stavu 0:4 a ani za stavu 1:6. Po zmene strán častejšie útočila a azda mohla vsietiť na strážskom ihrisku aj viac gólov. "Boli sme kombinačne oveľa lepší a často sme robili protiútoky. Výsledok 6:4 by bol určite krajší," zhodnotil. Do nacinoveskej svätyne nastúpil v úvode II. dejstva za stavu 0:4. "Nemal som čo stratiť. O výsledku zemplínskeho derby bolo už v podstate rozhodnuté. Nenastúpil som do brány pod psychickým tlakom," uzavrel gólman, ktorý vniesol medzi žrde väčšiu istotu. Jesennú časť svojho tímu, ktorý je na chvoste tabuľky, pokladá za zbabranú. Mal by viac zabrať v koncovke a mohol by si odpustiť hrubé obranné chyby. M. Palašta sa na jar chce spoliehať aj na tradične vydarený finiš N. Vsi, ktorý tomuto celku už niekoľko rokov za sebou zabezpečil záchranu v piatej lige.