Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V derby Košičania nemajú čo stratiť

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Deviate kolo hádzanárskej extraligy mužov je rozťahané do niekoľkých dní, pričom už dnes o 18.00 h je na programe šláger kola medzi vedúcim Tatranom

Prešov a druhými Inžinierskymi stavbami Košice. Zostávajúce zápasy sa odohrajú počas víkendu.

KOŠICE. Hádzanári Prešova majú nahustený program, keď ich v sobotu opäť čaká duel v skupinovej časti Ligy majstrov a tak svoje extraligové stretnutie s vicemajstrom si predohrá už dnes. Minulý štvrtok Košičania prehrali s Novými Zámkami a pripísali si druhú prehru v sezóne. Po niekoľkých dňoch odpočinku ich čaká veľmi tvrdý oriešok Tatran Prešov, ktorý len tak ľahko body nerozdáva.

Favoritom Tatran

V ostatnom kole chýbala dvojica zranených hráčov (Strapko a Durilla) trénerovi Jánovi Hruščákovi, pričom otáznik stále visí nad štartom Strapeka, ktorého opäť trápia bolesti krížov. Prešovčania majú na slovenské pomery veľmi kvalitné družstvo, ktoré svoju silu ukázalo aj v sobotňajšom stretnutí s Belehradom.

"Ich víťazstvo som bral ako realitu, lebo ak chcú pokračovať v Lige majstrov potrebovali v domácom prostredí bodovať. Aj v dnešnom zápase bude favoritom Tatran, ktorý má na slovenské pomery veľmi silné družstvo. Majú zdvojené posty, čo má len máloktoré družstvo u nás. Radi by sme uhrali čo najlepší výsledok s favoritom a pokiaľ by sa naskytla možnosť získať body radi by sme to využili," hovorí kormidelník J. Hruščák. V tomto zápase jeho zverenci nemajú čo stratiť a proti jasnému favoritovi len získať. Tatran má nahustený program stretnutí a svoje môže zohrať aj únava.

Trápia zranenia

"Predpokladám že po sobote mali Prešovčania nejaké voľno a vidíme v akej forme ich zastihne dnešný duel. Nás trocha trápia zranenia, ale verím, že Durilla by už mohol nastúpiť. Bol by som rád, ak by mohol hrať aj Strapko, ktorého som nechal trocha oddýchnuť keď sa mu opäť ozvali bolesti krížov," povedal pred dnešným večerným stretnutím kormidelník J. Hruščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.