Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V derby dráma pre Poprad

Sportnet|Publikované 4. dec 2007 o 23:00

Včera boli na programe stretnutia 31. kola hokejovej Slovnaft extraligy. Stretnutie Martin - Slovensko 20 (10:1) predohrali 28. októbra. V derby pod

Tatrami Popradčania neustále viedli, no snaživí domáci stihli vyrovnať a nakoniec sa muselo rozhodovať až na samostatné nájazdy. Ten rozhodujúci premenil hosťujúci Kroták. Košičanom sa doma nedarilo, keď podľahli Zvolenu 1:4. V zostávajúcich zápasoch už domáci favoriti nezaváhali.

Košice - Zvolen 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

KOŠICE. Zvolen vstúpil do stretnutia v Košiciach dobre. Už v 2. min rozhodil košickú obranu a Dubec opakovaným pokusom prekonal Lipovského. Vyrovnanie mal na hokejke Bartoš, ale v 7. min strelou švihom iba rozozvučal žŕď. Domáci tím vyrovnal aj so šťastím. Javínovu strelu od modrej Kledrowetz tečoval a brankár Hudáček ju neudržal. Do šatní mohli s jednogólovým náskokom ísť aj domáci, Gronove pohotové zakončenie však vyrazil nad hornú žrď opäť český strážca svätyne "bryndziarov". Veľmi dobre hrajúci hostia sa dočkali v 22. min, keď po Lipianskeho zadovke Jozef Čierny našiel medzeru medzi betónmi a 44 sek nato pri Bartošovom vylúčení sa presadili opäť: Krayzel našiel osamoteného Lipianskeho a ten v 23. min pridal tretí gól Zvolena. Vzápätí mohol padnuť aj štvrtý, ale Klouda trafil konštrukciu. Tá pomohla pre zmenu Zvolenu v

37. min po rane Droppu, keď bol v akcii aj videorozhodca. Košičania sa v tretej tretine nedostali do náporu. Naopak v 55. min ešte inkasovali, keď Krayzel napriahol a Lipovský po štvrtý raz kapitoval.

(sita)

Góly: 15. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith) - 2. Dubec (F. Turek, Krayzel), 22. J. Čierny (Lipiansky, Fatyka), 23. Lipiansky (Krayzel, F. Turek), 55. Krayzel (J. Čierny, Cebák). Vylúčení: 4:7, navyše: 35. Ščurko 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Gajan, Mihajlo, 8 112 divákov. Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, P. Mocek, Javín - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Weissmann, Michal Lukáč, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, M. Bartánus. Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík.

Kežmarok - Poprad 3:4 po sam. náj. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

KEŽMAROK. V úvode stretnutia boli lepší a útočnejší hostia z Popradu. Tí sa v 11. min dostali pri vylúčení domáceho Ihnačáka do vedenia, keď sa pred Klempom presadil Jabrocký. Hneď o minútu neskôr skóroval Poprad po druhý raz, keď sa v skrumáži pred kežmarskou bránou najlepšie zorientoval Jarolín. V druhej časti hry zvýšili domáci tempo, čoho výsledkom bol gól Škoviru v 24. min. Kežmarku sa potom podarilo aj vyrovnať, a to v 32. min, keď sa v presilovke pred bránku Šimonoviča natlačila tretia formácia a Hrubý po asistencii Škoviru mieril z ľavej strany presne - 2:2. V závere strednej časti hry však dali Popradčania opäť v hre 5 na 4 gól, keď v 36. min skóroval Haščák. Začiatok tretej tretiny sa začal úspešnejšie pre domácich, keď sa im podarilo gólom Franka vyrovnať na 3:3. Nasledovalo predĺženie, v ktorom domáci Šimonoviča neprekonali ani počas presilovej hry 4 na 3. V samostatných nájazdoch rozhodol v prospech Popradu Kroták.

(sita)

Góly: 24. Škovira (S. Pavličko), 32. J. Hrubý (Škovira), 42. Frank (Fedor, M. Palovčík) - 11. Jabrocký (J. Halaj, Dora), 12. Jarolín (P. Bakoš), 36. Marcel Haščák (Jarolín), rozhodujúci samost. nájazd premenil A. Kroták. Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jankovič, J. Tvrdoň, 3 100 divákov. Kežmarok: Klempa - Strapko, Kall, Sadiki, Brincko, J. Hrubý, Brejčák, Petrina, Gajdoš - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Frank, M. Palovčík, Fedor - Škovira, S. Pavličko, B. Ihnačák - Jenčík, J. Slaninák, Pavol Segľa. Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, V. Král, P. Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Kubus - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, E. Piatak, J. Marcinko - Martin Segľa, Lapšanský, R. Ficko.