Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V derby chcú zahrať dobrý zápas

Sportnet|Publikované 20. dec 2007 o 23:00

PREŠOV. Dnes cestujú extraligoví volejbalisti VK PU na derby do Humenného, kde sa od 18. hodiny odohrá zápas posledného, 14. kola základnej časti

súťaže. Po tvrdom boji v 7. kole Prešov prehral doma s Chemesom 2:3.

Humenné má ambície

V tejto sezóne je Humenné veľkým ašpirantom na zlatú medailu. Po zisku striebornej i bronzovej medaily chce siahnuť po najvyššej méte. Svoj káder si tréner Vlkolinský pravidelne testuje a zohráva obmieňaním hráčov v zápasoch. Dnes mu budú opäť chýbať dlhodobo zranení Tholt (koleno) a Kašper (výron členka).

Aj napriek tomu, že sa Peter Tholt nezúčastní zápasu, verí v dobrý výsledok: "S Prešovom chceme určite vyhrať a v dobrej nálade ísť domov na sviatky. Tú si chceme ponechať aj na január, kde nás čaká nadstavba a hneď v prvom kole máme ťažkých súperov, Nové Mesto a VKP."

Prešov v Rzeszówe

Prešov cestuje do Humenného s doterajšou bilanciou 9 víťazstiev - 2 prehry. Aj keď už prakticky o nič nejde, chce zahrať dobrý zápas. Kapitán VK PU Milan Javorčík: "Humenné je ťažký súper s dobrým podaním a hrou na sieti. My však máme tiež svoje zbrane a tie chceme naplno využiť."

V stredu cestoval Prešov na dvojdňový turnaj vysokoškolákov do poľského Rzeszówa, ktorý im padol vhod ako súčasť prípravy.

JANA ŠIDLOVÁ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.