Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V derby by sršni radi znovu prekvapili

Sportnet|Publikované 20. mar 2015 o 23:00

Košičania si vychutnajú mestské vodnopólové derby, v ktorom ČH Hornets nastúpia proti ŠKP Modrí Draci od 19. hodiny.

Košičania si dnes vychutnajú mestské vodnopólové derby, v ktorom ČH Hornets nastúpia proti ŠKP Modrí Draci od 19. hodiny.

KOŠICE. Vodnopólová Pharma Group extraliga pokračuje duelmi 2. kola nadstavbovej časti po reprezentačnej prestávke. Počas nej Slováci v Pireu v zápase Svetovej ligy prehrali s Gréckom 6:11.

V dnešnom derby bude domácim tímom ČH Hornets a ten túži zopakovať 31. január, keď sa zrodila ich - pre mnohých senzačná – výhra nad ŠKP Modrí Draci 10:9.

Mladému Mitrukovi sa darí

Tentoraz ČH vyzve ŠKP v zápase nadstavby, ktorá rozhoduje o konečnom poradí pred semifinále play–off.

Jednou z ofenzívnych opôr sršňov je aj mládežnícky reprezentant Adam Mitruk, ktorý bol pred pár dňami pri postupe našej reprezentácie do 17 rokov na Európske hry do Baku. V Grazi naši vyhrali svoju skupinu, takže Mitruk sa takto na derby naladil výborne.

Navyše je so 14 strelenými gólmi druhým najlepším strelcom Hornets.

„Vždy sa snažím hrať čo najlepšie a som rád, že sa mi darí,“ skonštatoval iba 15-ročný krídelník.

Skóroval aj v poslednom derby proti Drakom a chuť si chce urobiť i teraz: „Jediný cieľ je vyhrať,“ dušuje sa.

Jedným dychom však treba dodať, že favoritom v tomto zápase budú Draci a výhry v derby nie sú pre sršňov rozhodne samozrejmosťou. „Pozorná a zodpovedná defenzíva, jedine tak môžeme uspieť,“ tvrdí tento mladík.

Bačo ráta absencie

V prvom kole nastavby najviac zarezonovala hladká prehra obhajcu extraligového prvenstva ŠKP Modrí Draci v bazéne bratislavskej Slávie UK 8:16.

„Samozrejme, nikto z nás nebol s výsledkom spokojný, povedali sme si, čo by sme mali zmeniť a verím, že sa to prejaví už v dnešnom zápase,“ praje si jedna z opôr ŠKP Karol Bačo a na margo aktuálnej situácie v tíme dopĺňa: „Na zápas proti Hornets nebudú k dispozícii Hrošík a Palaščák, ktorý má v sobotu pracovné povinnosti. Dúfam, že Šuster sa k mužstvu pripojí v sobotu ráno, nakoľko s nami netrénuje, pretože má tiež najbližšie tri mesiace pracovné povinnosti v Bratislave. Nemôžeme stále rátať s dlhodobo zraneným Kašperom a dúfam, že ma už neprekvapí žiadna absencia.“

Posledná výhra Hornets nad ŠKP mnohých šokovala. Čo treba zo strany zverencov trénera Pavla Komjáthyho zlepšiť, aby sa ten výsledok už neopakoval?

„Určite zlepšiť koncentráciu na zápas a aj napriek hráčskym stratám chceme tento zápas vyhrať,“ ide do toho s odhodlaním Karol Bačo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.