Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

V Denveri sa chystá veľký sprievod v nadväznosti na 37,6-percetný TV-rating

TASR|11. jún 2001 o 12:12

Denver 11. júna (TASR) - Po druhom triumfe v Stanleyho pohári v histórii klubu čaká na hokejistov Colorada tradičný oslavný sprievod v centre Denveru. Už pred začiatkom rozhodujúceho siedmeho zápasu proti New Jersey, ktorý Avalanche vyhrali 3:1, presia

kli z tábora víťaza Západnej konferencie správy o prípravách osláv. Preto aj coloradská verejnosť v napätí sledovala sobotňajší rozhodujúci finálový duel v televízii a v Denveri prenos sledovalo až 37,6 percenta domácností.

Spolu s hráčmi lavín by v sprievode mala byť ešte stredoškolská kapela, mladí hokejisti z Denveru a čestná stráž. Avalanche svojim priaznivcom predstavia okrem Stanley Cupu aj Prezidentskú trofej pre najlepší tím po základnej časti a cenu Clarenca Campbella, ktorú získava víťaz Západnej divízie, a brankár Patrick Roy bude mať so sebou Conne Smythe pre najužitočnejšieho hráča play off.

Siedmy zápas finále Stanleyho pohára priniesol v tejto sezóne najväčšiu televíznu sledovanosť za posledné štyri roky. Rozhodujúci duel medzi Avalanche a Devils mal na televíznej stanici ABC rating 5,6, čo je o 8 percent viac ako šieste stretnutie v minulom roku, keď diabli vybojovali trofej po víťazstve 2:1 nad Dallasom po dvojnásobnom predĺžení. V základnej časti mala sledovanosť NHL na stanici ABC priemerný rating 1,1, čo je o 15 percent menej ako minulý rok a o 48 percent menej ako prenosy spoločnosti Fox v roku 1996. Na ESPN išla sledovanosť dole o 5 percent a na ESPN2 o 14 percent.

Súvisiace články