Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V čudesnom teréne Savojských Álp niekedy nevedel, kde je sever

Michal Krajčík. Šampionát vo Francúzsku mu príliš nevyšiel. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 23. aug 2011 o 22:00

Z troch osvedčených členov národného tímu v orientačnom behu z klubu ATU Košice sa na uplynulých majstrovstvách sveta v okolí mesta Chambéry predstavil iba Michal Krajčík, kým Jana Macinská a Katarína Labašová zostali doma.

Pre nášho zástupcu to bol piaty štart na vrcholnom podujatí. Nezatĺkal však mrzutú pravdu, že dosiahol na ňom azda dosiaľ najhoršie výsledky.

KOŠICE. Predstavil sa v dvoch individuálnych súťažiach a bol tiež členom slovenskej štafety.

„Na rozdiel od iných výprav sme boli v dejisku iba krátko, kým súperi tam pobudli aj mesiac-dva a mali možnosť lepšie sa zoznámiť s prostredím a terénom, ktorý bol dosť špecifický. V takom som ešte nebehal,“ uviedol M. Krajčík. Podotkol, že v Savojských Alpách bolo veľmi veľa vrstevnicových detailov, podložie bolo kamenné a viditeľnosť dosť zlá vzhľadom na rozmanité porasty a popadané stromy. „Pretekár tak strácal ideálnu stopu.“ Východniar sa najprv predstavil v kvalifikácii na dlhej trati. Do finále sa prebojovalo najlepších pätnásť jednotlivcov, no táto méta bola preňho vzdialená. V prvej časti trate si počínal dobre, priebežné výsledky naznačovali, že by mohol atakovať účasť vo finále. „V druhej časti trať viedla v náročnej mapovej pasáži. Urobil som jednu výraznú chybu a stratil približne šesť minút. Nasledovali ďalšie zaváhania, čo ma vyhodilo z rytmu a v závere som už celkom stratil šancu.“ Obsadil 23. pozíciu, čo nepostačovalo na prienik medzi elitu.

Stratil kontakt s mapou

Michal si viac sľuboval od kvalifikácie na strednej trati, lebo toto zápolenie považuje za svoju najsilnejšiu disciplínu. Zase mu lepšie vychádzala úvodná pasáž. V druhej polovici sa nechal zmiasť vyšliapaným chodníčkom pred ním bežiacimi súpermi a stratil kontakt s mapou. „Zase som sa nevyhol veľkej chybe, stratil som približne štyri minúty. Dobehol ma aj nórsky súper, ktorý ma potiahol a napokon mi chýbalo na postup iba šesť sekúnd, keď som dobehol na 17. priečke. Zaujímavé bolo, že majster sveta z Fínska ma predstihol iba o štyri sekundy a tesne sa dostal do finále.“ Na záver v štafetách Krajčík podal solídny výkon na druhom úseku. Preteky rozbiehal Bukovác, no nebolo to nič mimoriadne a Košičanovi odovzdával na 25. priečke. „Bežal som trošku opatrnejšie, ale bez zaváhania. Vytiahol som to na devätnástu pozíciu, no Bartákovi sa vo finiši tiež nedarilo a tak sme skončili na dvadsiatom mieste.“ Náš borec podotkol, že vzhľadom na to, že mal natrénované fyzicky i mapovo, čakal viac, no chýbalo mu to, že sa v teréne nedostatočne oťukal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.