Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

V Costa do Sauipe dvojnásobný finálový triumf Robreda

SITA|Publikované 15. feb 2009 o 08:42

Dokonalým triumfom Španiela Tommyho Robreda sa skončili finálové stretnutia v dvojhre a štvorhre na tenisovom turnaji ATP Brazil Open.

COSTA DO SAUIPE. Dokonalým triumfom Španiela Tommyho Robreda sa skončili finálové stretnutia v dvojhre a štvorhre na tenisovom turnaji ATP Brazil Open na antuke v brazílskom Costa do Sauipe (dotácia 562 500 dolárov).

Dvadsaťšesťročný Robredo totiž najprv v singlovom finále potvrdil papierové predpoklady a ako nasadená dvojka zdolal domáceho hráča Thomaza Bellucciho 2:1 na sety, aby po tomto zápase nastúpil aj na deblové finále a s krajanom Marcelom Granollersom si poradili s Argentínskym párom Lucas Arnold Ker, Juan Monaco 6:4, 7:5. Robredo si tak v priebehu niekoľkých hodín pripísal na svoje konto ôsmy singlový a tretí deblový triumf v kariére. Dvadsaťpäťročný Granollers si zaknihoval vôbec prvé turnajové víťazstvo vo štvorhre.

Súhrn výsledkov sobotňajších finálových stretnutí dvojhry a štvorhry na turnaji ATP Brazil Open na antuke v brazílskom Costa do Sauipe:

Dvojhra - finále:

Tommy Robredo (2-Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:3, 3:6, 6:4

Štvohra - finále:

Marcel Granollers, Tommy Robredo (4-Šp.) - Lucas Arnold Ker, Juan Monaco (Arg.) 6:4, 7:5

Súvisiace články