Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Čile trénovali Slováci už v hlavnej aréne v Rancague

SITA|Publikované 6. feb 2006 o 13:24

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - S výnimkou Michala Mertiňáka, ktorý bol v tom čase ešte len na ceste z Európy, ostatní traja nominovaní slovenskí hráči Dominik Hrbatý, Viktor Bruthans a Lukáš Lacko trénovali ...

BRATISLAVA 6. februára (SITA) - S výnimkou Michala Mertiňáka, ktorý bol v tom čase ešte len na ceste z Európy, ostatní traja nominovaní slovenskí hráči Dominik Hrbatý, Viktor Bruthans a Lukáš Lacko trénovali v pondelok predpoludním na hlavnom dvorci v Rancague, dejisku víkendového súboja 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára medzi tenistami Čile a Slovenska. "Dnes si zatrénujeme v hlavnej aréne na centri spoločne po prvý raz. Oficiálne je to dovolené až teraz od pondelka, hoci my s Dominom sme tam boli už predtým. Predchádzajúce tri dni sme dochádzali za tréningom do 100 km vzdialeného Santiaga, kde sme sa pripravovali v istom nemeckom klube," informoval ešte pred odchodom na tréning osobný tréner slovenskej jednotky Dominika Hrbatého Tibor Tóth, ktorý počas súboja s Čile nahradí na kapitánskej stoličke chorého Miloslava Mečířa. V pondelok sa v 12-tisícovej aréne Medialuna Monumental Rancagua, ktorá je pôvodne určená na ródeo, v tréningu predstavili Hrbatý s Bruthansom a najmladší člen výpravy 18-ročný Lacko s trénerom Martincom. Rebríčková dvojka Mertiňák by sa k tímu mal pridať v utorok, keďže ešte v nedeľu večer úspešne dohrával finále štvorhry na turnaji ATP v Záhrebe. Ako je známe, v slovenskej nominácii v Čile chýba Karol Beck, ktorý čaká na stanovisko Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v súvislosti s jeho minuloročným pozitívnym testovaním a navyše je aj zranený. “Zatiaľ sme s pobytom v Čile maximálne spokojní.Všetci sú zdraví, Domino si pochvaľoval mäkkú antuku. Je tu teplo asi ako u nás v lete, ubytovanie na čilskom vidieku pohodlné, skrátka pohoda,” podotkol T. Tóth a zároveň doplnil, že v pondelok večer čaká slovenskú výpravu menšia spoločenská udalosť. “Pôjdeme do Santiaga na večeru k honorárnemu konzulovi Slovenska v Čile,” dodal T. Tóth. Príchod tenistov Čile do dejiska zápasu, z ktorých väčšina hrala minulý týždeň na turnaji vo Viňa del Mar, sa očakával práve v pondelok. Nehrajúci kapitán Hans Gildemeister nominoval rebríčkovo najvyššie postavené kvarteto: Fernando González, Nicolas Massú, Adrián Garcia a Paul Capdeville.

Súboj 1. kola svetovej skupiny 2006 bude druhým v histórii merania síl čilských a slovenských tenistov v Davisovom pohári. Ten prvý sa v roku 2001 skončil v Prešove tesným slovenským víťazstvom 3:2 a znamenal vtedy záchranu Mečířových zverencov v elitnej svetovej skupine.


Základné informácie k stretnutiu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko:

program

piatok 10. februára: úvodné dvojhry (20.00 h SEČ)

sobota: 11. februára: štvorhra (23.00 h SEČ)

nedeľa: 12. februára: záverečné dvojhry (20.00 h SEČ)


hlavný rozhodca: Brian Earley (USA)

empajroví rozhodcovia: Damian Steiner (Arg.), Jaime Chavez (Mex.)

dejisko: Rancagua, štadión Medialuna Monumental Rancagua

kapacita: 12 000 divákov

povrch: červená antuka

lopty: Dunlop Fort All Court


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (19. v rebríčku ATP Entry vo dvojhre / 35. v ATP Entry vo štvorhre)

Michal Mertiňák (173. / 39.)

Viktor Bruthans (318. / 552.)

Lukáš Lacko (356. / 1649.)

kapitán: Tibor Tóth


Nominácia Čile:

Fernando González (15. / 30.)

Nicolas Massú (55. / 54.)

Paul Capdeville (133. / 253.)

Adrián Garcia (184. / 199.)

kapitán: Hans Gildemeister

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.