Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

V českej korupčnej afére zapletené aj ďalšie kluby

SITA|29. jún 2004 o 15:50

PRAHA 29. júna (SITA) - Po 1. FC Synot pripravuje česká polícia obvinenia z podplácania a prijímania úplatkov aj proti funkcionárom ďalších klubov. Podľa servera idnes.cz kompetentní zatiaľ odmietli zverejniť ...

PRAHA 29. júna (SITA) - Po 1. FC Synot pripravuje česká polícia obvinenia z podplácania a prijímania úplatkov aj proti funkcionárom ďalších klubov. Podľa servera idnes.cz kompetentní zatiaľ odmietli zverejniť mená tímov, proti ktorým získali dôkazy o korupcii. Nie je vylúčené, že korupčná aféra sa rozšíri aj na druholigové kluby. Ako uviedol štátny zástupca v Kroměříži Pavel Pukovec, prípad 1. FC Synot už polícia s najväčšou pravdepodobnosťou uzavrela. O osude mužstva, ktoré v súčasnosti účinkuje pod názvom 1. FC Slovácko a okrem iného mu hrozí vylúčenie z najvyššej súťaže, by mala v piatok rozhodnúť disciplinárna komisia Českomoravského futbalového zväzu (ČMFS).

V súčasnosti česká polícia stíha pre korupciu troch funkcionárov a siedmich rozhodcov, medzi nimi aj generálneho manažéra AS Trenčín Igora Štefanka a slovenského rozhodcu Eduarda Cichého.

Súvisiace články