Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Cesane tretí triumf Holcomba v štvorboboch za sebou

SITA|Publikované 11. feb 2007 o 11:24

CESANA PARIOL 11. februára (SITA) - Americký pilot Steven Holcomb vyhral tretie preteky štvorbobov Svetového pohára 2006/2007 za sebou. Spolu s tímovými kolegami Pavlem Jovanovicom, Stevom Meslerom a ...

CESANA PARIOL 11. februára (SITA) - Americký pilot Steven Holcomb vyhral tretie preteky štvorbobov Svetového pohára 2006/2007 za sebou. Spolu s tímovými kolegami Pavlem Jovanovicom, Stevom Meslerom a Brockom Kreitzburgom zvíťazili v nedeľňajšej súťaži 6. kola seriálu na olympijskej dráhe v talianskej Cesane časom 1:51,78 min, keď v oboch jazdách boli najrýchlejší. Holcomb tak ukrojil ďalších 10 bodov z náskoku Rusa Jevgenija Popova v hodnotení SP. Ruské kvarteto skončilo druhé s odstupom 0,28 s. Tretiu priečku obsadila posádka Nemecka I vedená Andrém Langem (+0,39). Úradujúci majster sveta Švajčiar Ivo Rüegg figuroval vo výsledkovej listine na 5. pozícii so stratou 0,84 s na víťaza. V klasifikácii tejto disciplíny patrí pozícia lídra Popovovi so ziskom 540 bodov. Obhajca celkového prvenstva v SP štvorbobov Alexander Zubkov z Ruska musel pre zranenie achilovky predčasne ukončiť sezónu. Slovenskí reprezentanti v Cesane neštartovali.

Výsledky - nedeľa - 6. kolo SP - Cesana (Tal.):

štvorboby: 1. USA I (Holcomb, Jovanovic, Mesler, Kreitzburg) 1:51,78 min, 2. Rusko I (Popov, Stepuškin, Seliverstov, Sosunov) 1:52,06, 3. Nemecko I (Lange, Hoppe, Kuske, Putze) 1:52,17, 4. Lotyšsko I (pilot Minins) 1:52,26, 5. Švajčiarsko I (I. Rüegg ) 1:52,62, 6. Kanada I (Lueders) 1:52,64

Poradie SP po 6. kole:

štvorboby: 1. Jevgenij Popov (Rus.) 540 bodov, 2. Steven Holcomb (USA) 480, 3. Pierre Lueders (Kan.) a Janis Minins (Lot.) po 425, 5. Ivo Rüegg (Švajč.) 370, 6. André Lange (Nem.) 360