Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Čermeli odohrajú úvodný duel druhého predkola Európskej ligy

(Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 16. júl 2014 o 22:00

Košičanom cestu skríži Liberec. Tréner Látal o bilancii nechcel ani počuť.

KOŠICE. Pred piatimi rokmi, keď sa futbalisti MFK Košice naposledy predstavili na európskej pohárovej scéne, bolo treba spraviť dva kroky do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, lebo žlto-modrí naskočili do súťaže až v treťom predkole.

V ňom vyradili tím z Bosny a Hercegoviny FK Slavija Sarajevo, ale pri druhom kroku (v play-off) sa potkli, o slávne nohy rímskeho AS. Aj keď prvý zápas v Čermeli (3:3) vošiel do histórie ako jeden z najprekvapujúcejších výsledkov ročníka 2009/2010.

Cestu im skríži Liberec

V tomto ročníku druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže začínajú Košičania (opäť ako víťazi Slovenského pohára) o čosi skôr, už v druhom predkole, a cestu im skríži podstatne silnejší mančaft ako Sarajevo - trojnásobný český majster FC Slovan Liberec.

"Liberec je určite favoritom tohto dvojzápasu," je si tréner MFK Košice Radoslav Látal vedomý kvalít ostrieľaného pohárového súpera.

"Je to veľmi skúsené mužstvo, veľa jeho hráčov už odohralo množstvo zápasov v Európskej lige, v minulej sezóne prešli zo skupinovej fázy ďalej a skúsenosti z takýchto zápasov hrajú veľkú úlohu. V našom mužstve sú traja či štyria hráči, ktorí hrali Európsku ligu, zvyšok nastúpi v tejto súťaži po prvý raz a pre nich bol zatiaľ najväčší zážitok finále Slovenského pohára. Naše mužstvo je neskúsené, ale tým nechcem povedať, že sa vopred vzdávame. Budeme sa to Libercu snažiť čo najviac skomplikovať, čo najlepšie sa pripraviť a bojovať do posledného okamžiku."

Aký výsledok by Košičanom mohol dávať šancu na postup pred odvetou? "Taký, aby sme sa o ten postup pobili v Liberci... Samozrejme, nejakú predstavu máme, uvidíme, ako sa budeme musieť zariadiť pred odvetou."

Tréner Látal nepovažuje za nevýhodu, že Liberec v tejto sezóne ešte nevidel v súťažnej akcii.

Po zápase s Bystricou prišla kritika

"Máme tri ich zápasy na dévedéčku, takže si myslím, že tých informácií o súperovi je dosť. Pre nás je nevýhoda skôr to, že sme nezvládli úvodný ligový zápas s Banskou Bystricou."

Kritika niektorých hráčov, legionárov, padla vraj na úrodnú pôdu, a do súboja s Libercom aj oni nastupujú s čistými hlavami.

"Kritiku prijali bez problémov, spolu sme si sadli a sú si vedomí toho, čo sa stalo. Také chyby, aké sa stali v zápase s Banskou Bystricou, u hráčov, ktorí boli aj v minulej sezóne ťahúni mužstva, ktorí boli zárukou istoty, sa už nesmú opakovať."

Šinglár nebude poznať kamaráta

Istota, to by mal byť aj kapitán Košičanov Peter Šinglár, ktorý sa medzi tréningami oboch mužstiev zvítal s bývalými spoluhráčmi (v Liberci pôsobil 4 roky) mimoriadne srdečne. Ale na trávniku vraj nebude poznať kamaráta.

"Ak to bude vyostrený duel, tak verím, že sa bude páčiť aj divákom. Na vyhodnotenie situácií je tam rozhodca, ale pevne verím, že to bude o futbale a nie zákernosti, či vybavovaní si nejakých účtov."

Jeden z českých novinárov podpichol košického trénera Látala, že vzájomná pohárová bilancia vyznieva skôr pre slovenské mužstvá...

"O bilancii mi ani nehovorte. Pred zápasom s Banskou Bystricou nám pripomínali, že sme s ňou päť rokov neprehrali, a vidíte ako to napokon dopadlo..."

Úvodný zápas 2. predkola Európskej ligy UEFA MFK Košice - FC Slovan Liberec má výkop o 17.h a pískať ho bude Španiel Jesús Gil Manzano.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.