Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V CENTRE DIANIA

Sportnet|Publikované 30. okt 2005 o 23:00

Diskutabilné vylúčenie brankára BelánaJaroslav ČÚRNYMichalovce Najdiskutovanejším momentom stretnutia Senec Michalovce bola situácia zo 41.

Diskutabilné vylúčenie brankára Belána

Jaroslav ČÚRNY

Michalovce Najdiskutovanejším momentom stretnutia Senec Michalovce bola situácia zo 41. minúty. Vtedy hosťujúci Aľušík postupoval sám na bránu, domáci obranca Michalík ho zozadu zastavil nedovolene, no červenú kartu prekvapujúco nevidel. Okolo hlavného rozhodcu Trutza sa zbehol kŕdeľ Michalovčanov a medzi nimi i kapitán ŠK Zemplín Norbert Belán. Brankár hostí neváhal vyšprintovať až 10 metrov za stredovú čiaru, aby sa slušnou vetou opýtal: "Pán rozhodca nepostupoval náš útočník sám na bránu súpera? V žiadnom prípade som sa ho nepýtal, prečo neudelil Michalíkovi červenú kartu a vonkoncom som ho neurazil. Poučený prvou žltou kartou za údajnú kritiku som zvolil slušnejší tón. Trutz sa však iba zasmial a povedal mi: ideš von!," zopakoval Norbert Belán, ktorý bol vylúčený po druhej žltej karte už po necelých 41 minútach. Najprv sa rozčertil pri góle domáceho Awudua, ktorý ho pri rohovom kope objal zápasníckym chvatom, z čoho rezultovala Afričanova výhodu a zákonite aj vedenie 1:0. Trutz si z protestujúcej šestice hostí vybral akurát Belána a ukázal mu žltú kartu… "Opäť som ho neurazil, ale tón hlasu som mal adekvátny situácii. Myslel som si, že bol slepý, pretože mal ten moment výborný výhľad, dokonca sa nám stretli aj pohľady. Trutz mal však určite iný zámer a jednoznačne mu to zahralo do karát. To som nezažil ani v piatej lige vo Veľkých Revištiach, kde som pred vyše troma rokmi odchytal šesť stretnutí. To bol škandál!," čertil sa Norbert Belán, podľa ktorého bolo dobré, že stretnutie odohrali v Senci pred celou slovenskou futbalovou generalitou. Taktiež si myslí, že Michalovce si iba odskákali vypadnutie Senca zo Slovenského pohára proti Artmedii. "Je normálne, aby ich šéf Jammer rozhadzoval bankovky na ihrisku pred očami rozhodcov? Je normálne, aby SFZ na oficiálny zápas do Senca nominoval rozhodcov z Bratislavy? Pán Jammer zrejme situáciu zvážil a rozhodol sa prispôsobiť a SFZ taktiež zvolilo taktiku mŕtveho chrobáka. Ja osobne si neviem predstaviť, že by nám najbližšie proti Trnave B pískal rozhodca zo Sobraniec," čudoval sa brankár, ktorý bol v kariére vylúčený jediný raz ešte v drese Dunajskej Stredy. Ibaže vtedy po stretnutí s Devínom videl červenú kartu až po stretnutí, no stál 4 zápasy. Keďže si neuvedomuje žiadny prehrešok, očakáva podmienečný trest. "Rovnaký, aký dostal Gegič. Aj jemu odpustili, hoci dostal poriadny finančný trest. keď omilostili Beckhama, môžu aj mňa. Ja som predsa Trutovi netlieskal ani ho neurazil," dodal Norbert Belán.

Vylúčení Michaloviec

To je silná káva aj pre najodolnejšie žalúdky! Kým vlani v Michalovciach pomaly ani nepoznali príchuť červenej karty, v tejto sezóne môžu hráči ŠK Zemplín s červenými kartami plašiť býkov v koride. Za štrnásť doterajších kôl sa im pred očami začervenalo už päťkrát a zaujímavé je, že zakaždým sa po ich oslabení menil stav. Jediný raz (v Humennom) to malo na mužstvo pozitívny vplyv a jediný raz sa povinný "odstrel" hráča z plochy dal pochopiť (Horochonič v R. Sobote). Hoci predčasný odchod pod sprchy by sme skôr pochopili u mladých hráčov, v Michalovciach sú nedisciplinovaní skôr starší hráči. Kedy to už skončí?

2. kolo: Michalovce Lipany 2:1, 83. vylúčený Bajza (faul a vyzlečenie dresu)

5. kolo: Humenné Michalovce 1:3, 53. vylúčený Tóth (predstieranie faulu a nešportové správanie)

7. kolo: R. Sobota Michalovce 1:0, 82. vylúčený Horochonič (faul v gólovej šanci)

8. kolo: Michalovce D. Streda 1:0, 77. vylúčený Tóth (kopnutie protihráča)

14. kolo: Senec Michalovce 3:1, 41. vylúčený Belán (2 x nešportové správanie)

(jč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.