Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Čečehove dominovali cudzinci

Sportnet|Publikované 19. mar 2014 o 23:00

V obci Čečehov usporiadali 18. ročník cestného behu s názvom Čečehovský polmaratón na 21,1 km trati za účasti 122 bežcov z piatich štátov.

ČEČEHOV. Celkovým víťazom a súčasne víťazom kategórie mužov od 40 rokov sa stal Ukrajinec Viktor Starodubcev (JM Demolex Bardejov) za 1:11:20 h. Druhý dobehol víťaz kategórie M-39 Poliak Damian Dziewinski (Sanok) za 1:13:18 h. a tretí Ukrajinec Anatolij Malyj za 1:13:25 hod. Najrýchlejší zo slovenských bežcov Peter Pulík (Metropol Košice) finišoval šiesty v čase 1:17:48 h. Medzi päťdesiatnikmi zvíťazil Maďar János Bogár za 1:18:49 h. pred Š. Ráczom (ŠK Budimír) a tretí skončil P. Janovič (BK Šaca). Vo veteránskej kategórii od 60 rokov dominoval Karol Labaš (Geoma Myslava) za 1:26:22 h. pred B. Ficzerem (Sopka Seňa) a Z. Pappom (MBK V. Kapušany). Z piatich mužov od 70 rokov bol prvý Gerard Pariľák (Triclub Michalovce) za 1:57:22 h.
Z dvadsiatky žien bola najrýchlejšia Angličanka Sophie Cowper, študujúca v Košiciach, ktorá časom 1:23:36 h. triumfovala s náskokom 6:18 min. pred Ukrajinkou Natáliou Malajou. Tretia bola Beáta Seligová (Metropol Košice) za 1:36:57 h. Veteránsku kategóriu žien od 50 rokov vyhrala Ľudmila Melicherová (JM Demolex Bardejov) za 1:42:12 h. pred A. Tiszovou (TubeCity Košice) a Z. Semanovou (O5 BK Furča Košice). U žien od 35 rokov prvá skončila Eva Marková (BK Steel Košice) za 1:45:20 h. pred T. Vargovou (Košice) a L.. Kráľovskou (Michalovce).