Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

V Buffale brankárska "trilema", jasný je však elitný útok so Šatanom

TASR|8. okt 2003 o 11:29

Buffalo 8. októbra (TASR) - V hokejovom klube Buffalo Sabres riešia tesne pred sezónou post brankárskej jednotky, vyjasnené je však už zloženie elitnej ...

Buffalo 8. októbra (TASR) - V hokejovom klube Buffalo Sabres riešia tesne pred sezónou post brankárskej jednotky, vyjasnené je však už zloženie elitnej útočnej formácie. A to najmä vďaka nečakane spontánnemu rozuzleniu rokovaní o novej zmluve Miroslava Šatana.

Slovenský reprezentant svojmu tímu v príprave chýbal, najmä novej akvizícii Chrisovi Drurymu, ktorý sa na poste centra mal zohrať so svojím hviezdnym krídlom. Šatan však napokon dva zápasy stihol a po nich je rozhodnuté, že elitný slovensko-americký tandem doplní na ľavej strane Čech Aleš Kotalík. "Chris je mimoriadne univerzálny hráč," tvrdí o Drurym tréner Lindy Ruff. Američana i Slováka ako svoje najúdernejšie duo bude preto vyťažovať aj v presilovkách a oslabeniach.

Buffalský kormidelník však momentálne ešte nemá jasno v brankárskej otázke. Situáciu mu skomplikovali aj dobré prípravné výkony Ryana Millera, pričom svoj štandard odviedli aj Martin Biron s Mikom Noronenom. "Všetci traja sú v balíku," vyhol sa Ruff pred zámorskými médiami otázke jednotky i tomu, koho z trojice pošle na farmu.

ph

Súvisiace články