Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Breznici sa nehralo na futbalovú krásu, o nej nemohla byť na náročnom teréne ani reč

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Breznica - Počas uplynulej nedele sa uzavrela jesenná kapitola v severnej skupine štvrtej futbalovej ligy. V dobrom budú na ňu spomínať hráči TJ

Družstevník Breznica, ktorí v 15. kole zdolali pred vlastným obecenstvom súperov vo farbách ŠK Štart Medzilaborce 3:1. Pred týmto stretnutím išlo obom súperom naozaj o veľa, veď obidvaja takpovediac koketovali s pásmom zostupu. Hostia však boli na tom o čosi horšie než domáci a po prehre v Breznici sa ich situácia ešte zhoršila. Hráči Družstevníka nebrali ohľad na to, že na trénerskej lavičke Štartu sedí donedávna ich spoluhráč Alojz Špak. Svedčia o tom, aj slová prezidenta Breznice Karola Brendzu, ktoré povedal pre náš denník ešte pred úvodným hvizdom zápasu: "Na také čosi sa pred dôležitým meraním síl nemôže ani pomyslieť. S Lojzom sme všetci dobrí priatelia, no nás musí zaujímať v prvom rade futbal v našej obci. Chceme každopádne zimovať čím bližšie k pokojnému stredu tabuľky, nech to Lojza trebárs stojí aj funkciu kormidelníka."

Slová prvého muža breznického futbalu si domáci hráči zrejme plne uvedomili a hostí odprevadili z trávnika domov s prehrou 1:3. Po výprasku 0:7 v Kračúnovciach a následnej remíze v Čiernom 1:1 sa zdá, že si už definitívne udobrili svojich fanúšikov. "Chlapci v prvom rade dreli, naozaj veľmi túžili naplno bodovať," pochválil hostiteľov za bojovné srdce náš spolubesedník. A pokračoval ďalej: "Napriek tomu, že sa pre nich duel nevyvíjal priaznivo. Prehrávali 0:1, keď gól inkasovali pomerne skoro. Potom však ovládli dianie na ihrisku a bolo len otázkou času, kedy odpor súpera zlomia. To všetko sa odohrávalo na veľmi ťažkom a náročnom teréne, ktorý bránil mužstvám upriamiť sa na futbalovú krásu... Takže to bol v podaní obidvoch predovšetkým boj o každú loptu".

V nedeľu sa Brezničania rozlúčia s rokom 2002 domácim vystúpením proti Nižnej Šebastovej, v tradičnej predohrávke prvého jarného kola. S akými ambíciami? "Na Šariši sme v jesennej premiére poľahli 2:4, tentoraz sa chceme rozhodne tešiť z víťazstva my," uzavrel rozprávanie pre Prešovský denník Korzár K. Brendza.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.