Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

V Bratislave prezentovali známku ZOH Salt Lake City 2002

TASR|26. jan 2002 o 15:11

Bratislava 25. januára (TASR) - Vo výstavných miestnostiach Mestského múzea v Bratislave prezentovali v piatok poštovú známku k XIX. ZOH v Salt Lake ...

Bratislava 25. januára (TASR) - Vo výstavných miestnostiach Mestského múzea v Bratislave prezentovali v piatok poštovú známku k XIX. ZOH v Salt Lake City.

Takmer mesiac pred otvorením hier pripravilo Múzeum telesnej kultúry SR výstavu "... na snehu, na ľade", ktorá pripomína vývoj zimných športov vo svete a na Slovensku a najlepších slovenských olympionikov od bežca na lyžiach Lukáša Mihaláka, po jediného zlatého medailistu ZOH Ondreja Nepelu. Tradiční autori už mnohých športových známok v ére samostatnej Slovenskej republiky akademický maliar Ivo Schurmann a rytec Bohumil Šneider pri výtvarnom návrhu známky použili motívy zo zimných športov a Slovenská pošta ich vydala ako 256. emisiu od roku 1993. Verejnosť bude mať k dispozácii milión kusov po 18 Sk. Je to 16. športová známka z podnetu Slovenskej olympijskej a športovej filatelie.

Na slávnosti sa zúčastnili okrem čestného predsedu SOV Vladimíra Černušáka aj bývalí olympionici strieborný z roku 1960 Karol Divín, ďalej Mária Mračnová a Darius Rusnák.

Súvisiace články