Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V bráne Tatrana sa vystriedalo päť gólmanov

Brankár Lukáš Fabián. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 9. dec 2014 o 23:00

V jesennej časti sa z gemerských zástupcov na piatoligových trávnikoch najmenej darilo Tatranu Betliar.

V jesennej časti aktuálneho ročníka sa z gemerských zástupcov na piatoligových trávnikoch najmenej darilo Tatranu Betliar, ktorý so štyrmi bodmi zimuje na poslednom mieste.

BETLIAR. Počas jesene mužstvo bojovalo s nedostatkom hráčov, čoho výsledkom bolo nevycestovanie do Sokolian, nedohrané zápasy v Podhradí a Kokšov Bakši pre pokles hráčov pod stanovený limit.

Problémom bol aj post gólmana, keď počas jesenných zápasov stálo v bráne až päť hráčov.

Kým sa v premiérovom ročníku 2013/2014 gólman Tatrana Juraj Kelíšek striedal v bráne s Uharčekom a Cirbusom, v aktuálnej jeseni, keď je už na prestupe z Malej Idy, mal ďalších štyroch náhradníkov na svojom poste.

Odchytal prakticky do ôsmeho kola, teda ak nepočítame nevycestovanie do Sokolian. Neskôr sa už pre nemoc v bráne neobjavil.

V 9. kole ho nahradil M. Plačko, následne dokonca hrajúci tréner Vávra a v 11. kole M. Schvarz. Pred derby z Krh. Podhradím klub získal na prestup Lukáša Fabiána z Honiec, ktorý odchytal posledné tri kolá vrátane predohrávky.

Lukáš už v Betliari pôsobil v sezóne 2009/2009, kde bol na hosťovaní z Rožňavy.

„Odohral som len tri stretnutia s nelichotivou bilanciou 2:24. V Podhradí som inkasoval osem, s Dobšinou doma deväť a proti Geči s desiatimi hráčmi sedem. Myslím si však, že ja som si svoju úlohu zastal a za inkasované góly až na niekoľko výnimiek nemohol. Čo sa dalo som vychytal, inak by to boli aj dvojciferné debakle. Mojou najlichotivejšou prehrou bol posledný zápas s Gečou, kde sme kožu ľahko nepredali a i napriek inkasovaným gólom zabojovali a prejavili hlavne snahu. Najviac som sa však tešil na zápas v Podhradí proti bratovi, ale tam sme nejako zlyhali na celej čiare. Verím na lepšiu bilanciu v jarnej odvete,“ uviedol gólman Tatrana Betliar Lukáš Fabián.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.