Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Bormiu napokon dva zjazdy, Semmering podľa plánu

SITA|Publikované 20. dec 2006 o 12:20

BORMIO 20. decembra (SITA) - Snehová inšpekcia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v talianskom Bormiu dala v stredu zelenú mužskému zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Dejisko MS 2005 privíta ...

BORMIO 20. decembra (SITA) - Snehová inšpekcia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v talianskom Bormiu dala v stredu zelenú mužskému zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Dejisko MS 2005 privíta mužskú elitu podľa plánu 29. decembra. Navyše FIS rozhodla, že o deň skôr sa v Bormiu uskutoční odložený zjazd z 9. decembra. Po oba dni sa bude v Taliansku jazdiť od 11.45 h SEČ.

Snehové podmienky sa postupne zlepšujú v celej Európe a ďalšie presuny Svetového pohára zatiaľ nehrozia. Medzi sviatkami by sa podľa plánu mali uskutočniť aj ženské preteky v obrovskom slalome a slalome v rakúskom Semmeringu. Toto stredisko je vzhľadom na vzdialenosť z dejísk SP v tejto zime pre slovenského fanúšika najbližšie. Od pondelka v Semmeringu naplno pracuje 28 snehových diel, ktoré by mali do budúceho štvrtka pripraviť svah pre obe točivé disciplíny. V súčasnosti pracuje pre organizačný výbor už 35 dobrovoľníkov, ktorých počet sa do začiatku pretekov zvýši na 300. FIS stanoví v prípade Semmeringu definitívu v piatok počas inšpekcie priamo na svahu. V priestore cieľa už stojí aj tribúna pre divákov, od piatka budú montovať aj bezpečnostné bariéry. "Zrušenie si nepripúšťam, aj keď prírode nemožno rozkazovať," uviedol sekretár organizačného výboru Franz Steiner.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.