Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

V Bolzane vyžrebovali zloženie skupín MS 2001 žien v Taliansku

TASR|20. jún 2001 o 15:30

Bolzano 20. júna (TASR) - V severotalianskom Bolzane vyžrebovali v stredu zloženie skupín na hádzanárskych majstrovstvách sveta 2001 žien. Premožiteľky Sloveniek v druhej fáze kvalifikácie - Rakúšanky budú bojovať v C-skupine spoločne s Ruskom, Juhosláviou, Kóreou, Japonskom a exotickým Grónskom, ktoré absolvuje premiéru na MS. Aktuálne majsterky sveta z Nórska čaká v D-skupine ľahká konkurencia - Slovinsko, domáce Taliansko, Brazília, Uruguaj a Tunisko. Šampionát budú od 2. do 16. decembra hostiť juhotirolské mestá Bolzano, Bressanone, Trento a Merano.

Zápasy majstrovstiev sa odohrajú úplne bez slovenskej účasti, keďže Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) nenominovala ani jedného slovenského rozhodcu.

Zo šesťčlenných skupín postúpia najlepšie štyri celky do osemfinále, od ktorého sa vyraďovacím spôsobom bojuje až po finále.

Zloženie skupín: A-skupina: Ukrajina, Francúzsko, Dánsko, Holandsko, Čína, Macedónsko, B-skupina: Maďarsko, Rumunsko, Švédsko, Angola, Kongo, Španielsko, C-skupina: Rakúsko, Rusko, Juhoslávia, Kórea, Japonsko, Grónsko, D-skupina: Nórsko, Slovinsko, Taliansko, Brazília, Uruguaj, Tunisko.

br

Súvisiace články