Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Betliari si na tabuľkového suseda z Krásnej trúfali

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Betliar - Záver jesennej časti betliarskemu štvrtoligistovi nevyšiel podľa predstáv. Posledných päť kôl sa mužstvo Tatrana Betliar trápili. Od výhry

v 10. kole doma 4:2 nad Moldavou získali tatranci z posledných duelov pred zimnou prestávkou iba tri body za víťazstvo v 13. kole nad Lastomírom 3:0. Inak si pripísali iba samé porážky, pričom všetky boli výrazne v neprospech dovtedy úspešných Gemerčanov.

Najprv dostali "päťku" v Žakarovciach, potom dopadli ešte horšie v Slivníku, kde podľahli 1:7 a v 14. kole duel v Krompachoch s lídrom (0:8) ani nedohrali pre nízky počet hráčov Betliara na hracej ploche. Príčinou boli najmä choroby a zranenia niektorých kľúčových hráčov aj tak dosť úzkeho kádra, čo vyvrcholilo v poslednom jesennom kole na domácej pôde proti Spišskej Novej Vsi, keď Tatran podľahol 1:5. Po veľmi úspešnom štarte do sezóny je zimná prestávka a odloženie predohrávky úvodného jarného kola pre futbalistov a realizačný tím FK Tatran Betliar viac-menej vykúpením.

V nedeľu mali totiž potvrdiť pomerne prekvapujúce víťazstvo 2:0 z ihriska Krásnej.

11. Betliar1561824:4519

12. Krásna1552723:2617

Napriek slabším posledným výkonom si v Betliari verili. "Trúfali sme si s tabuľkovým susedom vyhrať. Brankár Dorkin, bratia Gonosovci i obranca Rasťo Greško už sú zdraví a chystali sme sa na predohrávaný duel. Nič sa nedeje, keďže sa nehrá, ale posúdiť, či by bolo lepšie hrať teraz, alebo až naj jar, nie je jednoduché. Na druhej strane sa môžeme v zime posilniť a bude čas na adekvátnu zimnú prípravu. Záverečné zápasy jesene sa hrali na ťažkých terénoch a teraz, aspoň naše ihrisko, je v dobrom stave, lebo už týždeň nepršalo. Teda mohlo sa sa hrať," povedal tréner Betliara Marian Šlosár.

Ihriská IV. ligy teda svoje brány uzavreli. Nakoľko to Tatranu vyhovuje, dajú odpovede až stretnutia odvetnej časti na jar roku 2003.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.