Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V behu Olšavskou dolinou dominovali cudzinci

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Košice - Maratónsko-chodecký klub Ruskov minlý víkend usporiadal XXII. ročník cestného behu O Olšavský pohár ako Memoriál Júliusa Kažimíra. Trať na

okruhu dlhom 16,3 km mužskej kategórie do 39 rokov i veteránskych od 40 a od 50 rokov viedla Olšavskou dolinou z Ruskova cez obce Ďurkov, Olšovany, Vyšný Čaj, Nižný Čaj, Bohdanovce, Blažice do miesta štartu.V konkurencii 60 bežcov dominovali zahraniční bežci, keď obsadili prvých päť miest. Zvíťazil Andrej Toptun /Chata Jozefa Psotku/ za 50:25 min. pred Maďarom Jánosom Bugárom /MBK V.Kapušany/ za 52:02 min. a tretie miesto obsadil Ukrajinec Sergej Pavličenko /Chata Jozefa Psotku/ za 52:38 min. Zo slovenských účastníkov bol najlepší Jaroslav Tomeček /TJ Tulčik/ na šiestom mieste za 54:02 min. Veteránsku kategóriu 40-49 ročných vyhral Peter Janovič /Košice-Šaca/ za 54:33 min. pred Milanom Blaškom /Šport Rysy Poprad/ za 55:23 min. a tretí skončil Pavol Obraz /OŠK Blažice za 57:33 min. Medzi päťdesiatnikmi bol prvý Vojtech Peterčák za 59:12 min. pred Petrom Polákom /obaja Belle exp.imp.Košice/ za 62:35 min. a tretie miesto obsadil Ján Kalata /JM Demolex Bardejov za 63:51 min. Na skrátenom 9,5 km okruhu súťažili veteráni od 60 rokov, juniori a ženy. Z veteránov bol najrýchlejší Daniel Paško /PMJ Edko Važec/ za 40:09 min. pred Andrejom Ivančom /ŠK Banské/ za 40:54 min. a tretie miesto na stupni víťazov si vybojoval Eugen Pastor /BK Metropol Košice/ za 42:00 min. Juniorsku kategóriu vyhral Marek Kristan /Triatlonklub Košice/ za 42:50 min. Zo siedmich štartujúcich žien prvá do cieľa finišovala Danica Božová /Svit/ za 39:12 min. Druhá dobehla Alžbeta Tiszová /Belle exp.imp.Košice/ za 40:24 min. a tretiu priečku obsadila Zlata Semanová /Rotor Košice/ za 41:19 min.