Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V behu na lyžiach vyhral Olsson, Slováci zostali naprádzno

TASR|Publikované 13. dec 2008 o 14:58

Prvé víťazstvo vo Svetovom pohári FIS si v sobotu vo švajčiarskom Davose v pretekoch na 15 km klasickou technikou pripísal ...

DAVOS. Prvé víťazstvo vo Svetovom pohári FIS si v sobotu vo švajčiarskom Davose v pretekoch na 15 km klasickou technikou pripísal švédsky reprezentant Johan Olsson. Po zisku 100 bodov sa navyše posunul do čela SP. Na druhej priečke dobehol Nemec Axel Teichmann a tretie miesto obsadil Fín Sami Jauhojärvi.

Obhajca veľkého krištáľového glóbusu Čech Lukáš Bauer sa umiestnil až na 19. priečke, dovtedajší líder SP Petter Northug z Nórska ani nebodoval (55.).

Obaja Slováci v pretekoch len tesne zostali za bodovanou tridsiatkou a tak mužská výprava naďalej v novej sezóne čaká na prvé individuálne body v SP.

Martin Bajčičák, ktorý uprednostňuje korčuliarsku techniku, síce v druhej časti trate vystupňoval tempo, no stačilo to len na 34. priečku.

Ivan Bátory, pre ktorého je klasická pätnástka najsilnejšia disciplína, sa na sľubnej priečke vyskytoval do medzičasu na 5. kilometri (20.), neskôr sa pohyboval na hranici prvej tridsiatky a nakoniec obsadil 36. miesto. Tretí Slovák z SP Michal Malák v Davose ani neštartoval, uprednostnil domácu prípravu a preteky na Skalke.