Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Beaver Creeku v super G triumf Reichelta

SITA|Publikované 3. dec 2007 o 18:22

BEAVER CREEK 3. decembra (SITA) - Suverénnym rakúskym triumfom sa skončil druhý superobrovský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov. V pondelkových zo soboty odložených pretekoch v Beaver ...

BEAVER CREEK 3. decembra (SITA) - Suverénnym rakúskym triumfom sa skončil druhý superobrovský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov. V pondelkových zo soboty odložených pretekoch v Beaver Creeku v americkom štáte Colorado obsadili rakúski zjazdári všetky miesta na stupňoch víťazov. Triumfoval Hannes Reichelt o dve stotiny sekundy pred Mariom Scheiberom. Tretiu priečku si na profilom náročnej zjazdovke "Dravce" s viacerými strmými pasážami s oslepujúcim slnkom vybojoval Christoph Gruber (+0,21). Dvadsaťsedemročný Reichelt v Beaver Creeku zopakoval svoje víťazstvo v super G spred dvoch rokov. Doteraz sú to jeho jediné triumfy v rámci pretekov SP.

Na čele priebežnej klasifikácie Svetového pohára po pondelku vystriedal Švajčiara Didiera Cucha jeho krajan Daniel Albrecht, ktorý obsadil v Beaver Creeku 4. miesto. Poradie v hodnotení super G vedie po dvoch pretekoch Rakúšan Benjamin Raich.

Super G mužov v Beaver Creeku (USA):

1. Hannes Reichelt (Rak.) 1:19,87 min, 2. Mario Scheiber (Rak.) +0,02, 3. Christoph Gruber (Rak.) +0,21, 4. Daniel Albrecht (Švajč.) +0,31, 5. Michael Walchhofer a Benjamin Raich (obaja Rak.) +0,34, 7. Patrick Staudacher (Tal.) +0,46, 8. Jan Hudec (Kan.) +0,72, 9. Didier Cuche (Švajč.) +0,76, 10. Georg Streitberger (Rak.) +0,81.