Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V bazéne išlo o limity i tituly

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Trenčín - Za účasti 250 pretekárov z 29 slovenských klubov sa uskutočnili v Trenčíne majstrovstvá Slovenska mužov, žien a dorastu v plávaní v krátkom

bazéne. Okrem majstrovských titulov sa bojovalo i o účasť na majstrovstvá Európy v krátkom bazéne, ktoré sa uskutočnia o dva týždne v nemeckom Riese. Už pred týmito majstrovstvami mala splnené limity štvorica Moravcová, Korbašová, Machovič a Križko, na majstrovstvách splnil limit a pridal sa k nim i Popradčan Kaňuk.

Úspešnými v boji o tituly boli i plavci Športového klubu polície Košice, ktorí sa v celkovom hodnotení umiestnili na druhom mieste za Vital Bratislava a pred Kúpele Piešťany. Do Košíc sa vracali so ziskom 30 medailí, z toho 14 v dorasteneckej kategórii. Na svoje konto si pripísali 9 titulov majstra Slovenska, získali 10 strieborných a 11 bronzových medailí. Najväčšiu radosť mali Košičania z víťazstva ženskej 4x50 m polohovej štafety plávajúcu v zložení Jankulová, Kandráčová, M. Matíková a Takácsová, ktorá svoje víťazstvo časom 2:03,17 min okorenila v súboji s favorizovanými Trenčankami novým slovenským rekordom. V individuálnych disciplínach bol z Košičanov najúspešnejší juniorský reprezentant Peter Novysedlák, ktorý získal 5 zlatých, po jednej striebornej a bronzovej medaile, keď najhodnotnejším bolo jeho víťazstvo v disciplíne 400 m v.spôsob časom 4:03:33 min. Ďalšie tituly majstrov Slovenska získali Parnahaj na 200 m motýlik, štafeta žien ŠKP Košice (M. Matíková, I. Matíková, Jankulová a Takácsová) v disciplíne 4x50 m v.spôsob a dorastenka Kandráčová na 200 m prsia. Sľubné boli i medailové výkony sestier Matíkových, z ktorých Mirka zároveň ziskom striebornej medaily vytvorila v disciplíne 200 m motýlik nový slovenský rekord v kategórii 14-ročných žiačok, dlhotratiara Štefaňáka a šprintérky Takácsovej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.