Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Bardejove opravia päť telocviční

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Bardejov - Neutešený stav v školských objektoch azda najviac postihol telocvične a otvorené športoviská na základných a stredných školách. V

Bardejove je telocvičňa na ZŠ pod Vinbargom v havarijnom stave. Ďalšie sú na hranici únosnosti bezpečnostných kritérií. Ihriská zarastajú burinou a tak ťažko hovoriť o takých podmienkach, kde by pedagógovia mohli plniť učebné osnovy a žiaci vykonávali športové činnosti.

Fond národného majetku uvoľnil na projekt Ministerstva školstva SR "Vráťme šport do škôl" finančnú čiastku. Primátor Bardejov Boris Hanuščák informoval, koľko prostriedkov sa podarilo získať mestu na údržbu telecviční. "Na školský šport a zariadenia od roku 1990 prišlo minimum peňazí. Keďže zákonom od 1. júla preberáme školské zariadenia, tak som v predstihu poobchádzal školy a bol som zhrozený z toho, že ako málo pozornosti sa venovalo materiálno-technickému zabezpečeniu, konkrétne telocvičniam. Do Bardejova prišli na účty prvé peniaze na opravu piatich telocviční. Na každú od 700 do 800 tisíc Sk. Za tieto peniaze budeme vedieť zabezpečiť opravu, aby boli plne funkčné a najmä bezpečné. Či sa to týka náradia, podlahy ale najmä osvetlenia. Plánujeme opraviť telocvične na ZŠ na Wolkerovej ulici, Komenského ulici, Pod Vinbargom. Vychádzam aj z toho, že prostriedky treba rozdeliť racionálne aj medzi stredné školstvo. Aj keď ich riadi VÚC, ale to sú naše deti z nášho mesta a okresu. Preto chcem, aby mládež mala znovu slušné podmienky pre rozvoj telesnej kultúry a preto je nutné opraviť alebo urobiť generálnu opravu telocviční na Gymnáziu Leonarda Štöckela a SOU strojárskom." Primátor Bardejova sa vyjadril aj o udržiavaní školských športových areálov: "My bez ohľadu na delimitačné protokoly, ktoré s mestom ešte nie sú podpísané, vzhľadom na zákon konáme a pripravujeme sa tak, že výkon a správa sa preniesla na samosprávu, bol jasne viditeľný. Podľa možností zabezpečíme, základnú údržbu školských ihrísk, najmä ich kosenie a ďalšie drobné opravy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.