Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Bardejove čakajú na postup aj z druhého miesta

Sportnet|Publikované 21. jún 2009 o 22:00

V tretej lige v skupine východ 30. kolom dali bodku za sezónou. Za postupujúcou prvou Moldavou n/Bodvou skončil Partizán Bardejov, ktorý ešte stále živí nádej, že v budúcej sezóne bude hrať druhú ligu. O kvalite tohto mužstva hovorí aj nominácia troch hrá

BARDEJOV. čov do jedenástky VsFZ i jeho výkonnostný rast.

Po sobotňajšom upršanom dueli Bardejova s Topoľanmi (6:0) domáci fanúšikovia i funkcionári neboli nadšení z toho, aby aj v budúcej sezóne hrali zápasy s veľkými výkonnostnými rozdielmi mužstiev a väčšinou na jednu bránu. Sklamanie netajil ani tréner Partizána Jozef Kukulský: "Určite naše ambície boli postupové. Urobili sme všetko pre to, aby sme skončili prví. Mali sme veľmi silného protivníka. Mužstvo Moldavy bolo doplnené skúsenými hráčmi z najvyšších súťaží a v jeseni získali náskok. My sme neboli futbalovo horší, ale hra je aj o šťastí, a to nám chýbalo. Na jar sme už získali body rovnako ako Moldava, doplnili sme káder o skúsených hráčov Palšu, Kočiša, Vasiliaka a škoda, že sme šesťbodovú stratu nevyrovnali. Sme sklamaní, že sme skončili na druhom mieste." A či sa najmä v prvej časti nedalo urobiť viac a čo ďalej v danej situácii, bardejovský kouč uvažuje takto: "Teší ma, že sme hrali s vlastnými odchovancami a neboli sme o nič horší, boli sme futbalovo vyrovnaní. Šesť bodov nebola veľká strata, ale škoda tých troch prehier doma s Moldavou, vo Svidníku i Topoľanoch. Ešte je skoro o tom hovoriť, čo ďalej. Všetci sme čakali druhú ligu aj z druhého miesta. Všade sa posúvalo, ale my sme to šťastie nemali. Možno ešte šanca žije. Je ťažké hovoriť, kto v kabíne ostane. Ja som veľmi rád, že je záujem o hráčov, ktorých trénujem. Urobili sme výkonnostný vzostup. Ten, kto odíde, vo vyššej súťaži sa nestratí a budem im držať prsty, aby svoje futbalové majstrovstvo, ktoré u nás dostali, zveľadili. Chlapci mi povedali, že keby sme hrali druhú ligu, zostanú. Tento káder by sa vo vyššej súťaži nestratil."

Aj jesenná prehra v Topoľanoch 3:2 nepridala v hornošarišskom klube na pokoji. Zemplínčania z chvosta tabuľky len so siedmimi výhrami sa v sobotu väčšinou prizerali dobrej kombinačnej hre domácich. Tréner Jozef Štafura je pri mužstve len krátko a na futbalové dianie pozerá s nadhľadom: "Dnes nám chýbali štyria hráči so základnej zostavy Geroč, Bodnár, Firda i Komenda. Káder je úzky a bez nich to bolo na našej kvalite cítiť. Som rád, že dostali šancu dorastenci, ktorí hrajú v piatej lige a videli trošku väčší futbal. My sme stavili na taktiku, že trošku vyčkáme vzadu, čo sa nám darilo v prvom polčase, kým boli sily. V druhom prišiel pokutový kop a zdá sa mi, že aj gól z ofsajdu, a to nás tak trošku dorazilo. Topoľany čaká zmena v tom, že mužstvo musia doplniť. Budem tu len do konca júna a uvidíme, čo tu bude ďalej. Viem, že sa na budúci rok plánuje urobiť B-mužstvo Michaloviec." A ako vidí túto súťaž bývalý skúsený hráč i kormidelník: "Vidno, že špička tabuľky je trošku ďalej od ostatných. Videl som Moldavu i Bardejov i ďalších do ôsmeho miesta a je tam určitý rozdiel. No teraz do súťaže prídu dve kvalitné mužstvá, či už Opátske, či Snina. Šaca už vypadla a bude dôležité, kto v budúcej sezóne získa toho čierneho Petra."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.