Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Barci bez výraznejším zmien

Sportnet|Publikované 20. júl 2009 o 22:00

Necelé dva týždne zostávajú do otvorenia novej sezóny v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži a tie sa všetky mužstvá snažia čo najlepšie využiť. V krátkej letnej príprave niet veľa priestoru a času na experimentovanie so zložením kádra a väčšina celkov

zostáva pohromade.

BARCA. Tak je to aj v tábore deviateho celku uplynulej sezóny - v Barci, v jednom zo štyroch košických celkov, ktoré čaká na budúci týždeň prvé kolo nového ročníka.

Otvorený post brankára

Už tradične pred začiatkom sezóny alebo odvetnej časti najviac tlačí topánka Barčanov na poste brankára. Inak to nie je ani teraz. Po výsledku 5:5 s Haniskou v prvom prípravnom zápase sa ani niet čomu čudovať, že predseda klubu a tréner v jednej osobe Imrich Balogh má vrásky na čele. Predsa len sa na vec pozerá s nadhľadom i úsmevom a hovorí, že v Barci sa hrá futbal z radosti a odmenou za drinu na ihrisku je klobása s pivom a letná dovolenka v Chorvátsku. "Futbal je fenomén, ale je potrebné sa držať pevnými nohami na zemi. Nelichotivá ekonomická situácia v krajine zasiahla aj futbal, pričom získať peniaze na platy hráčov a chod klubu nie je jednoduché. Pracujeme v amatérskych podmienkach a teší nás, že hráme v tretej lige aj s mladými a menej skúsenými hráčmi. Po vlaňajšku by sme radi káder doplnili a oživili, ale ukazuje sa, že to nebude ľahké. Skúšame niektorých hráčov do poľa i brankára. Verím, že tento post sa nám podarí čím skôr vyriešiť. Do prípravy sa zapojilo takmer dvadsať hráčov, medzi ktorými sú aj traja odchovanci. Verím, že sa presadia a budú v súťaži platnými hráčmi," hovorí tréner a predseda klubu Imrich Balogh. Jeho asistentom podobne ako v jarnej časti aj teraz zostáva Pipta. Trénerská dvojica chce mať jasno v zostave už túto sobotu. "Dnes hráme s Prešovom a v sobotu s rezervou MFK Košice. Tieto zápasy by mali preveriť našu silu i treťoligové ambície. V jesennej časti by sme sa radi zaradili do hornej polovice tabuľky a udržali sa do desiatej priečky," dodal I. Balogh.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.