Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

V Banja Luke tlieskali Prešovčanom

Dominik Krok na seba upozornil. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 00:00

Slovenský hádzanársky majster vykročil na cestu za postupom do skupinovej fázy Pohára EHF ráznym krokom.

Slovenský hádzanársky majster vykročil na cestu za postupom do skupinovej fázy Pohára EHF, druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže hádzanárov ráznym krokom. V Sportskej dvorane Borik v Banja Luke v prvom zápase tretieho kola tejto súťaže zmietol z palubovky výborným výkonom domáci RK Borac.

BANJA LUKA. Prešovčania pred odvetným zápasom tretieho kola Pohára EHF, ktorý sa odohrá v Tatran handbal aréne v sobotu, 1. decembra od 18. hodiny, si vytvorili výrazný 11-gólový náskok.

Zverenci trénera Tatrana Prešov Gorgie Rašiča pricestovali do Banja Luky bez zraneného kanoniera Kristopansa, ktorý si deň pred odchodom vyvrtol členok.

Slovenský majster sa ale na absenciu kanoniera pripravil ozaj dobre. Hráči Tatrana zaskočili domáci Borac už výborným nástupom.

Pri neúčasti Kristopansa začal na pravej spojke Pejovič. No postupne sa na tomto poste prestriedali aj ďalší hráči.

Prešov mal opory aj v bráne. V prvom polčase výborne chytal Verkič, v druhom sa zase zaskvel skvelými zásahmi Krupa.

Skrátka, výborne pripravený Tatran hrajúci dynamicky, rýchlo a s príkladným nasadením, získaval postupne značný gólový odstup.

V 4. min. viedol 3:0, v 8. min. 6:1 a v 20. min. už 12:6 a úplne zobral vietor z plachiet domácim. Po zmene strán

Tatran pokračoval vo veľkom štýle a viedol už o 13 gólov. Prešovčania sa predvádzali vtipnými akciami, nahadzovačkami, za ktoré si vyslúžili viackrát potlesk na otvorenej scéne z hľadiska domáceho publika.

Krok na seba upozornil

K hráčom Tatrana Prešov, ktorí na seba výkonmi s Boracom upozornili, patril aj Dominik Krok.

Po pomalšom rozbehu sa predviedol svojimi typickými tvrdými strelami, na ktoré gólmani Boracu nestačili neraz reagovať.

„Vyhrať na pôde súpera v takej významnej súťaži, akou Pohár EHF je, navyše takým výrazným rozdielom, je super pocit,“ konštatoval po stretnutí sedemgólový prešovský strelec D. Krok.

„Máme náskok 11 gólov pred odvetou, čo je ozaj skvelé. Pravdu povediac, málokto z nás očakával takýto výrazný rozdiel. Borac nie je len taký hocijaký súper. Naopak. Doma sme s ním napokon v prvom ročníku SEHA League v minulej sezóne prehrali o štyri góly. Pred sobotňajším zápasom by sme brali výhru aj s najtesnejším rozdielom. Súpera sme ale už dobre poznali, ešte lepšie sa naňho pripravili. Dôležitý bol začiatok. Šli sme do náskoku a myslím, že tým Borac ostal zaskočený. Z toho sa už ani do záveru nespamätal. V podstate sme ho k ničomu vážnejšiemu nepustili.“

Po čase sa strelecky v prešovskom drese darilo práve D. Krokovi, ktorému rovnakým počtom gólov sekundoval skúsený Antl a strelecky ožil aj Pejovič.

„Viem, že odo mňa sa očakávajú 'podstrely', či iné koncovky streľby, lenže ja na ihrisku musím rešpektovať v prvom rade pokyny trénera, spoluhráčov a až potom želania divákov. Nemôžem teda páliť za každú cenu a z každej pozície. Aj v tomto smere musím ešte zbierať ďalšie skúsenosti. Raz mi to ide, inokedy nie. No tu, v Banja Luke, mi to aj na moju radosť, sypalo. Hoci sme vyhrali o 11 gólov, myslím, že aj odveta v najbližšiu sobotu bude v Prešove ešte zaujímavá. Borac je mužstvo, ktoré máva tiež slabšie dni. Rozhodne sa takýto súper ale vopred nevzdáva. Na druhej strane nesporným faktom je, že postup do skupinovej fázy máme na dosah my.“

Po sobotňajšom stretnutí ostala výprava Tatrana Prešov do včerajšieho večera v Banja Luke.

Večer si to už nasmerovala do macedónskej metropoly, kde v utorok o 18. hodine nastúpi Tatran Prešov proti Metalurgu Skopje v rámci 10. kola SEHA League.

Po jeho skončení bude nasledovať ďalší nočný presun do Modry, kde v stredu od 18. hod. hrá Prešov s nováčikom Tipos extraligy.

Štatistika

RK Borac Banja Luka - Tatran Prešov 25:36 (11:19)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa - Rábek 2, Marušák, T. Mažár 1, Hrstka 2, Mi. Urban, Krok 7, Sobol 1, Radčenko 1, Tumidalský 1, Číp 4, Guzy 2, Pejovič 5, Antl 7, Petro 3. Najviac gólov za domácich: Mitič 6, Krivundza 3. Pokutové hody: 3/2 - 5/4. Vylúčení 5:2. Rozhodovali: Katsikis, Michailibis. Divákov 1000.

leš

Súvisiace články