Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Aucklande druhá trofej na okruhu WTA pre Jankovičovú

SITA|Publikované 6. jan 2007 o 08:39

AUCKLAND 6. januára (SITA, AP) - Víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour ASB Classic (Tier IV, dotácia 145 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v novozélandskom Aucklande sa stala prvá nasadená Srbka ...

AUCKLAND 6. januára (SITA, AP) - Víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour ASB Classic (Tier IV, dotácia 145 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v novozélandskom Aucklande sa stala prvá nasadená Srbka Jelena Jankovičová. Dvadsaťjedenročná rodáčka z Belehradu si v sobotňajšom finále napriek problémom s pravou nohou za 165 minút poradila 7:6 (9), 5:7, 6:3 s päťkou žrebu Ruskou Verou Zvonarevovou, ktorá na tomto podujatí zo série prípravných akcií pred grandslamovým súperením Australian Open prehrala vo finále aj vlani. Dvadsaťdvaročná Moskovčanka vtedy podľahla Francúzke Marion Bartoliovej 2:6, 2:6.

Jankovičová, aktuálne 12. na rebríčku WTA Tour, pridala k svojmu budapeštianskemu úspechu z roku 2004 druhý singlový primát na ženskom okruhu a vyrovnala stav súbojov s 24. hráčkou svetového renkingu na 2:2. Naposledy mala navrch Ruska, ktorá v júli 2006 vo štvrťfinále v americkom Cincinnati dominovala hladko 6:1, 6:1 a napokon tam dokráčala za trofejou. Tentokrát vo vetristom počasí, ktoré sa podpísalo pod množstvo nevynútených chýb oboch aktérok finále, doplatila na menej efektívne premieňanie príležitostí v zlomových momentoch: využila 7 brejkbalov z 19, zatiaľ čo súperka rovnaký počet z iba 11 možností. Zvonarevová v prvom sete premrhala vedenie 4:2 (spočiatku prehrávala 0:2) i dva setbaly. V druhej časti podávala na jej zisk v desiatom geme a dovolila ešte zápletku, ale vynútila si pokračovanie. V rozhodujúcom dejstve po povzbudivom rebrejku na 3:4 neuhrala už ani gem. "Nemám Slov. Pricestovala som do Aucklandu necelých 24 hodín pred mojím prvým zápasom a netušila som, čo od seba očakávať. Zrazu tu stojím s trofejou," žiarila Jankovičová. "Jelena dnes hrala neuveriteľne a víťazstvo si zaslúžila," uznala Zvonarevová.

Dvojhra - finále:

Jelena Jankovičová (1-Srb.) - Vera Zvonarevová (5-Rus.) 7:6 (9), 5:7, 6:3 za 165 minút