Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

V Aténach boli Slováci uvedomelejší ako v Sydney, tvrdí šéflekár Delej

TASR|30. aug 2004 o 11:32

Atény 30. augusta (TASR) - Šéflekár slovenskej výpravy na olympijských hrách v Aténach Branislav Delej vyslovil na záver veľkú spokojnosť s priebehom ...

Atény 30. augusta (TASR) - Šéflekár slovenskej výpravy na olympijských hrách v Aténach Branislav Delej vyslovil na záver veľkú spokojnosť s priebehom i výsledkom hier.

"Splnili sme všetko, čo sme si v rámci zabezpečenia zdravotníckej starostlivosti predsavzali a trúfam si povedať, že naša prísnosť už v preventívnej oblasti pred začiatkom olympiády sa vyplatila," vyhlásil Delej. V Sydney viacero Slovákov, vrátane medailovej nádeje Jozefa Gönciho postihlo chrípkové ochorenie a vyskytli sa rôzne komplikácie. "Tu musíme zdôrazniť, že sme sa zaobišli bez vážnejších ochorení a úrazov. To však neznamená, že sme nemali plno práce."

Na svojom pracovisku v slovenskej časti Olympijskej dediny vykonal spoločne s kolegom Romanom Fanom 312 vyšetrení a 65 preventívnych prehliadok, ktorým sa musel podrobiť každý športovec po príchode do dediny. Maséri majú na svojom konte 350 fyzioterapeutických výkonov, čo v prepočte znamená 6 hodín masírovania denne. "Navyše sme priamo na športoviskách zastrešovali všetky po zdravotnej stránke kritické podujatie a tiež také, ktoré sa z hľadiska našich ambícií považovali za kľúčové," povedal jediný Slovák, ktorý sa môže pochváliť s oficiálnymi odznakmi všetkých 202 členov Medzinárodného olympijského výboru."

Súvisiace články