Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

V Anterselve zvíťazil v šprinte Rus Šipulin

SITA|20. jan 2011 o 15:40

Víťazom štvrtkových rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone sa v talianskej Anterselve stal Rus Anton Šipulin, pre ktorého je to vôbec premiérovo víťazstvo v bojoch o krištáľové glóbusy.

ANTERSELVA.

Jeho doterajším najväčším úspechom bola olympijská bronzová medaila zo ZOH 2010 z pretekov štafiet. Dvadsaťtriročný rodák z Ťumenu, ktorého sestrou je úspešná slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová, odsunul vďaka bezchybnej streľbe a skvelému behu na druhú priečku Nemca Michaela Greisa (+10,0 s).

Tretie miesto obsadil napriek jednému absolvovanému trestnému okruhu Nór Lars Berger (+20,5). Jeho krajanovi Tarjeiovi Böovi štvrtkový šprint vôbec nevyšiel, keď netrafil tri terče a skončil až na hranici piatej desiatky, ale napriek tomu si udržal postavenie lídra Svetového pohára aj hodnotenia rýchlostných pretekov.

V oboch poradiach sa však na neho dotiahol ďalší nórsky reprezentant Emil Hegle Svendsen, ktorý v Anterselve obsadil 14. priečku.

Výsledky:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Anton Šipulin (Rus.) 23:36,2 min (0 trestných okruhov), 2. Michael Greis (Nem.) +10,0 s (0), 3. Lars Berger (Nór.) +20,5 (1), 4. Simon Eder (Rak.) +27,0 (0), 5. Christian De Lorenzi (Tal.) +27,8 (0), 6. Carl Johan Bergman (Švéd.) +34,7 (0), 7. Arnd Peiffer (Nem.) +43,5 (1), 8. Fredrik Lindström (Švéd.) +46,0 (1), 9. Ivan Čerezov (Rus.) +46,5 (1), 10. Christoph Sumann (Rak.) +46,8 (1).