Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V ankete futbalistiek dominovali bardejovské partizánky

Bardejovčanky dominovali. (Autor: Jozef Mačejovský)
Jozef Mačejovský|Publikované 22. nov 2016 o 23:00

Do najlepšej jedenástky sa zmestila aj Prešovčanka.

BARDEJOV. Až šesť futbalistiek mal klub Partizán Bardejov na vyhlásení ankety Jedenástka roka, ktorá sa uskutočnila v Košiciach.

Prvoligové Bardejovčanky majú za sebou vskutku úspešný rok 2016. V jarnej časti v uplynulej sezóne získali v lige strieborné medaily a premiérovo vybojovali Slovenský pohár.

V novom ročníku sa po jesennej časti nachádzajú na druhom mieste, o skóre za Slovanom a v Slovenskom pohári sa dostali už do semifinále.

Medzi najlepšími hráčkami z východu republiky môžeme nájsť brankárku Denisu Mochnackú, obrankyňu Júliu Pivovarníkovú a stredopoliarky Veroniku Galarovičovú, Máriu Mikolajová a Michaelu Mazúrovú.

Talentom roka 2016 sa stala stopérka Diana Lemešová.

Denisa Mochnacká: Aj keď je postavou nižšia, v pokutovom území si dokáže urobiť poriadok. Kariéru odštartovala v Kružlove, no prestupom do Bardejova začala rozvíjať futbalový talent. Bardejovu sa darí a Denisa tento fakt vidí takto: „Myslím si, že je to tým kolektívom. Som rada, že sa nám darí a že ženský futbal v Bardejove napreduje. Z nominácie som milo prekvapená.“

Júlia Pivovarníková: S futbalom začínala v Prešove, neskôr pôsobila v Humennom. V Bardejove sa rýchlo udomácnila a po dlhšej prestávke sa rozhodla ženám pomôcť na futbalovom trávniku. „O mojom zaradení do tejto ankety zrejme rozhodol môj prístup k tréningovým povinnostiam. Na spoluhráčky sa snažím pôsobiť pozitívne a byť dobrým príkladom,“ prezradila. Futbalu chce ostať verná aj po skončení kariéry. „Skôr by som sa zamerala na školský šport, rada by som pracovala s deťmi v rámci mimoškolskej činnosti.“

Veronika Galarovičová: Kapitánka Partizána Bardejov sa narodila v Levoči, zo Spišského Podhradia si to namierila priamo do Bardejova. Miesto v jedenástke roka sympatická futbalistka obhájila. „Som nesmierne šťastná, že som sa v nej opäť ocitla. Na ihrisku sa každým odohratým zápasom cítim lepšie a snažím sa zlepšovať. Miestenka v tejto ankete je mojim ďalším individuálnym úspechom.“ I keď Veronika futbalový vzor nemá, v budúcnosti by rada okúsila možnosť zahrať si v zahraničnom klube.

Mária Mikolajová: Patrí medzi najväčšie opory v drese Partizána. S futbalom začínala v Spišskom Hrušove, odkiaľ si to namierila do Spišskej Novej Vsi. Vyrovnané výkony obohatené o strelené góly neostali bez povšimnutia. „Každým rokom sa snažím zlepšiť a podriaďujem tomu veľa času. Som rada, že moju snahu ocenili futbaloví odborníci. Úprimne ma teší, že si ma všimli,“ prezradila najlepšia strelkyňa ligy a dodala, že by si v budúcnosti rada zahrala v kvalitnom zahraničnom klube.

Michaela Mazúrová: Usmievavá blondína začínala na Spiši. Na trávniku si rozumie hlavne s Galarovičovou a v jedenástke by rada videla aj Roháčovú. „Snažím sa hrať najlepšie, ako viem. Darí sa nám a môžem byť spokojná. Ďakujem za podporu svojej rodine a za dobré podmienky v klube.“

Diana Lemešová: Futbalovú loptu začala naháňať už v materskej škôlke a postupne svoj talent zdokonaľovala. S futbalom začínala pod Vihorlatom. Vyrovnané výkony jej otvorili cestu do reprezentácie v kategórii U17. „O mojej nominácii na talent roka rozhodli moje štarty v reprezentáciách Slovenska U17 a U19. V Bardejove tvoríme skvelý tím a spolu sa nám hrá dobre,“ uviedla.

Medzi ocenenými sa ďalej predstavili Patrícia Bačová, Timea Kondašová a Zita Baníková (všetky Michalovce), Karolína Dovalová zo Spišskej Novej Vsi, Tamara Ordzovenská z Popradu a Diana Macková z Prešova.

Diana Macková: Futbal ju baví od detstva a k tomuto športu ju viedol otec s bratom. „Ani sa mi nechce veriť, že som sa dostala do Jedenástky roka. Som veľmi rada, že hodiny tréningu nevyšli nazmar. Je to pocta byť medzi najlepšími a zároveň to aj zaväzuje pracovať na sebe. Sezónu považujem za jednu z lepších, sme dobrý kolektív, čo ma veľmi teší,“ prezradila Diana a dodala, že jej cieľom je obliecť si reprezentačný dres.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 46/2016, v predaji od utorka 22. novembra do 28. novembra.

Autor: Jozef Mačejovský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.