Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V ankete Atlét roka bodovali tri podtatranské pretekárky

Silvia Schweiger Olejárová. V súčasnosti sa špecializuje na behy do vrchu. (Autor: ADB)
Danica Božová|Publikované 19. dec 2016 o 23:00

Výsledky slávnostne vyhlásili v stredu 14. decembra.

V ankete Atlét roka 2016, ktorej výsledky boli slávnostne vyhlásené v stredu 14. decembra, bodovali i tri podtatranské pretekárky.

Soňa Vnenčáková

Najvyššie – tesne za prvou desiatkou v kategórii dospelých – sa umiestnila 22-ročná Sviťanka Soňa Vnenčáková. Jej najvýraznejší úspech je 4. miesto v kategórii žien na svetovom šampionáte v behu do vrchu konanom v septembri v Bulharsku.

Pridala k nemu 40. miesto na európskom šampionáte v krose a päť medailí zo slovenských šampionátov (zlato na 5 km na dráhe a v cestnom behu na 10 km, striebro v polmaratóne a v krose, bronz v behu na 10 km na dráhe).

Stanislava Lajčáková

Rovnakú priečku – 11. miesto, ale v kategórii mládeže – obsadila 20-ročná Stanislava Lajčáková, študujúca v Banskej Bystrici, tohoročná majsterka Slovenska v behu na 100 m prekážok a v atletickom viacboji.

Obe tieto atlétky v minulosti niekoľko rokov spolu trénovali vo Svite pod vedením Ladislava Potočného, ktorý im dal výborné základy.

Silvia Schweiger Olejárová

A do tretice – opäť Svit. V minulosti TJ Chemosvit v atletike reprezentovala Silvia Olejárová, žijúca na Hranovnickom plese. V súčasnosti žije a pracuje v Rakúsku.

Ako 35-ročná reprezentantka Slovenska pod novým priezviskom Schweiger získala 5. miesto na európskom šampionáte v behu do vrchu a 6. na majstrovstvách sveta v behu do vrchu. V ankete jej patrila 19. priečka.

Z výsledkov ankety: Kategória dospelí: 1. Matej Tóth, VŠC Dukla B. Bystrica (olympijský víťaz v chôdzi na 50 km) 11. Soňa Vnenčáková, AO Svit, 19. Silvia Schweiger Olejárová. Kategória mládež: 1. Michaela Pešková, AŠK Trnava, 11. Stanislava Lajčáková, Sviťanka v drese VŠC Dukla B. Bystrica.

Autor: Danica Božová

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.