Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

V Anglicku sa po dvoch žltých kartách nevylučuje

SITA|25. aug 2004 o 11:41

LIVERPOOL 25. augusta (SITA) - Na Britských ostrovoch zrejme začína platiť nové pravidlo, podľa ktorého vo futbale rozhodca po dvoch žltých kartách hráča nevylúči, pokiaľ má na ramene kapitánsku pásku.

V sobotu nechal Andy D´Urso, hlavný arbiter zápasu Premier League Southampton - Blackburn, po dvoch napomínaniach na trávniku hosťujúceho kapitána Barryho Fergusona, v utorok sa rovnaký prešľap "podaril" Španielovi Luisovi Medinovi Cantalejovi v odvete 3. predkola Ligy majstrov medzi FC Liverpool a GAK Graz. Hlavný rozhodca v 68. min vytiahol žltú kartu pre kapitána rakúskeho majstra Reneho Aufhausera za faul na Stevena Gerrarda. V záverečných minútach sa stredopoliarovi GAK "zažltilo" pred očami druhýkrát, červená karta však zostala vo vrecku arbitra. "Pri dvoch som prestal počítať," reagoval Aufhauser na otázku, koľkokrát videl v stretnutí žltú kartu. "Často si moje meno mýlia so spoluhráčom Amerhauserom. Zrejme sa to stalo znovu, prvýkrát v pozitívnom zmysle. Už som si myslel, že sa pre mňa zápas skončil, ale dobrovoľne predsa z trávnika neodídem," smial sa kapitán GAK.

Futbalisti z Grazu napriek historickému víťazstvu 1:0 do hlavnej súťaže Ligy majstrov nepostúpili, lebo v domácom súboji Liverpoolu podľahli 0:2. Bol to však prvý triumf rakúskeho mužstva na anglickej pôde v európskych pohárových súťažiach. "Môžeme byť spokojní napriek tomu, že nás favorit vyradil. Aj my sme si všimli, že rozhodca zabudol Aufhausera vylúčiť. Ak by bol stav 2:0, či 3:1 pre nás, zrejme by sme ho na chybu upozornili. Hrozilo by, že by sa duel musel pre takýto omyl opakovať a my by sme prišli o postup," povedal tréner GAK Walter Schachner.


Súvisiace články